manicure hybrydowy
fot. pexels.com

Jeśli stoisz przed wyborem lampy, aby samodzielnie robić manicure hybrydowy, to koniecznie dowiedz się najważniejszych informacji o lampie LED i UV. Są to dwa najpopularniejsze rodzaje lamp hybrydowych.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jaka-lampa-do-hybrydy/

Lampa LED do manicure hybrydowego

Rozwiązanie LED jest zdecydowanie innowacyjne, a przy tym skuteczne jeśli chodzi o wysuszanie lakieru na paznokciach. Pamiętaj jednak, że określenie LED przy danej lampie nie gwarantuje tego, że będzie ona wysokiej jakości, ponieważ należy zwrócić uwagę na inne aspekty. Im niższa cena lampy, tym parametry mogą być mniejsze, niższe, a wówczas lampa nie będzie skutecznie utwardzała i wysuszała lakieru. Zła jakość lampy może doprowadzić do np. nierównomiernego wysychania lakieru, co przekłada się na efekt końcowy. Jeśli na paznokciu jest wzorek, a lakier wyschnie nierówno, wtedy cały planowany efekt może nie zostać zrealizowany. Jeśli decydujesz się na lampę LED, zwróć uwagę chociażby na lampy typu dual o mocy 54W. Są one najbardziej optymalne, a też ich cena jest przystępna, by kupić ją sobie do użytku domowego a profesjonalnego.

Lampa UV

Lampy UV są bardzo popularne, ponieważ to one jako pierwsze pojawiły się na rynku jeśli chodzi o dostępność produktów do manicure hybrydowego. Coraz częściej są one zastępowane lampami LED, jednak nadal można kupić i te UV. Jeśli sięgasz właśnie po ten rodzaj lampy – kup tę o mocy około 35W, dzięki temu możesz mieć pewność, że lakier dobrze się utwardzi i wyschnie równomiernie. 

Wiele osób korzysta z mieszanych rozwiązań, a mianowicie decyduje się na lampy UV LED, dzięki temu lampa działa bardzo skutecznie i ma korzyści zarówno ze światła LED, jak i UV. Wówczas moc lampy nie musi być bardzo wysoka, ponieważ połączenie tych dwóch typów lamp sprawia, że utwardzanie lakieru jest skuteczniejsze.

Pamiętaj, że nawet najlepsza lampa może nie spełnić twoich oczekiwań, jeśli nie przygotujesz dobrze paznokci do całego manicure oraz nie wykorzystasz do tego dobrych lakierów. Zadbaj zatem o to, aby nie tylko zainwestować w dobrą lampę, ale też w dobre jakościowo lakiery, pilniczki, bazę i top.  

Przeczytaj też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/jak-jesc-i-podawac-zielone-szparagi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here