Na czym polega liposukcja

Liposukcja to coraz bardziej popularny zabieg. Od dawna nie jest czymś wstydliwym, ale normalnym zabiegiem medycyny, który wykonuje się bez większych obaw. Czy to słuszne podejście? Czy liposukcja może być niebezpieczna? Warto się więc zastanowić, na czym tak właściwie polega odsysanie tłuszczu. Czy jest to zabieg, na który warto się umówić?

Pozbycie się tłuszczu

Liposukcja brzucha to nic innego niż usunięcie z niego tłuszczu. Liposukcję można też przeprowadzić na innych częściach ciała np. udach i pośladkach. Te trzy rejony są najbardziej kłopotliwe i to właśnie one najczęściej wymagają odsysania tłuszczu. Liposukcję można wykonywać kilkoma różnymi metodami. Inwazyjne zabiegi mogą być niebezpieczne. Polegają one na wykonaniu wielu drobnych nacięć. Wprowadzane są w nie rurki, które odsysają tłuszcz. W ten sposób można też stracić sporo krwi. Inną konsekwencją są też zatory tłuszczowe. Tradycyjne odsysanie tłuszczu może być związane z rekonwalescencją trwającą od 4 do 6 tygodni. Powrotowi do formy towarzyszy ból i złe samopoczucie. Z tego powodu powstały innowacyjne metody pozbywania się tłuszczu. Liposukcja brzucha może odbyć się metodą nieinwazyjną, czyli bez konieczności użycia skalpela. Najbardziej popularną z nich jest liposukcja kawitacyjna. Polega ona na masażu ciała, który stymuluje do pracy układ naczyniowy i limfatyczny. . W tej metodzie do rozbijania komórek tłuszczowych wykorzystuje się ultradźwięki. Z racji tego, że nie jest to inwazyjna metoda, to na efekty zabiegu trzeba dłużej czekać, ale sama rekonwalescencja trwa dużo krócej lub nie jest wcale potrzebna.

Liposukcja cena

Ten temat to bardzo szerokie zagadnienie. Liposukcja cena jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jaka powierzchnia ciała powinna zostać poddana zabiegowi. W zależności od tego, ile tłuszczu ma być odessane, dobiera się prawidłową metodę jego usunięcia. Nie wszystkie przypadki kwalifikują się na zabieg chirurgiczny. W wielu wypadkach wystarczą mało inwazyjne lub nieinwazyjne metody. Takie zabiegi są tańsze, ale na ich wykonanie nadal należy zarezerwować kilka tysięcy złotych. W przypadku zabiegu chirurgicznego musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 15 tysięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here