Tabletki Meridia

Tabletki na odchudzanie Meridia posiadają w swoim składzie sibutraminę. Sibutramina tak jak efedryna, należy do stymulantów czyli środków pobudzających. Zwiększa wydolność organizmu, zwiększa intensywność ćwiczeń i zmniejsza objawy zmęczenia.
Wszystkie tabletki posiadające sibutramine, uważane są za zamienniki Meridy. Tabletki nie mogą być stosowane przez nieletnich oraz kobiety w ciąży. Lek ten, jak każdy inny posiada możliwe skutki uboczne, którymi są:
– bezsenność
– suchość w jamie ustnej
– zaparcia
– kołatanie serca
– ból i zawroty głowy
– zaburzenia czucia
– nudności
– rozszerzenie naczyń krwionośnych
– uzależnienie
– niewydolność nerek
Meridia została wyprowadzona na rynek farmaceutyczny w 1997 roku, jako produkt o niewielkim działaniu ubocznym. Tabletki stosowało się pod kontrolą lekarza, który ustalał odpowiednią dawkę leku.
Zwykle dawka nie przekraczała jednej tabletki. Meridia hamowała u ludzi uczucie głodu a pacjenci potrafili w krótkim czasie zrzucić nawet 20 kg.
Dzięki takim wynikom, lek ten stał się bardzo popularny.
Jednak po kilkunastu latach ten cudowny środek, został wycofany z powodu tego, iż skutki uboczne jego stosowania stały się zagrażające życiu.
Przyjmowanie tego leku u wielu pacjentów powodowało zgon, udar mózgu czy zawał mięśnia sercowego.
Na dzień dzisiejszy tabletki są zakazane w Polsce, jednak można je kupić w Meksyku czy Stanach Zjednoczonych, gdzie nielegalnie są rozprowadzane po innych krajach.
Dlatego i w Polsce bez problemu można zakupić ten środek przez internet. Jednak nie zawsze na czarnym rynku można kupić oryginał.
Zdarza się bardzo dużo podróbek, które po podaniu analizie wykazują skażenie metalami ciężkimi lub zawierają w swoim składzie domieszkę innych leków np. psychotropowych. Jednak pomimo ostrzeżeń szczególnie kobiety, które chcąc się pozbyć w szybkim czasie zbędnych kilogramów sięgają w internecie po Meridę. Fora internetowe pełne są zadowolonych użytkowniczek, które z zachwytem opisują swoją kuracje i chwalą się jej efektami. Jednak zdarzają się często i takie wpisy, które ostrzegają inne kobiety przed stosowaniem tego środka.
Jednym takim wpisem, podzieliła się matka zmarłej już dziewczyny.
Kobieta opisała historię córki, która była zwykłą nastolatką, troszkę grubszą od swoich koleżanek. Dziewczyna ta zakupiła Meridę przez internet, biorąc początkowo po jednej tabletce dziennie. Efekt przyszedł z czasem, ponieważ nie była zbytnio gruba chudła powoli. Jednak jej zachowanie od czasu wzięcia leku stawało się inne. Oczywiście nie przyznała się matce, że bierze jakiekolwiek leki a ona przymknęła oko myśląc, że chce zrzucić parę kilo i wyglądać jak rówieśniczki. Dziewczyna zaczęła agresywnie odzywać się do matki, mało spała i ciągle miała ochotę coś robić. Matka opowiada, że czasami chodziła jak nakręcona. Dziewczyna zaczęła przyjmować większe dawki leki, ponieważ po jednej tabletce pomimo, że nie czuła głodu odczuwała jednak stan zmęczenia. Z każdym tygodniem stawała się co raz to chudsza, aż pewnego dnia przyjęła taką dawkę leku, która doprowadziła ją do śmierci. Dlatego matka chcąc uchronić inne dziewczyny podzieliła się historią swojej córki. Kobieta wspominała, że zachowanie jej dziecka po zażyciu leku nie różniło się niczym od osób zażywających amfetaminę.
Niektóre osoby nie czytają ulotek od leków lub bardziej ufają wpisom internautów, przekraczając zalecaną dzienną dawkę leku.
Lek powadzi do uzależnień a jego kurację należy przerwać po 4 do 6 tygodniach. Ważne jest, aby po kuracji przez okres trzech miesięcy nie stosować go wcale, ponieważ organizm się przyzwyczaja co powoduje, że zalecana jedna tabletka przestaje działać.
Na chwile obecną w internecie jest pełno różnych środków na odchudzanie jednak większość z nich zawiera subitraminę ( czasami nie wiadomo w jakiej dawce). Sprowadzane są z Chin czy innych krajów pod postacią tabletek, ziół czy syropów.
Decydując się na zakup tego typu tabletek, zastanówmy się czy faktycznie warto jest w nie inwestować pieniądze czy może lepiej jest je wydać na zdrową dietę i siłownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here