Magiczna tabletka?

Zbliża się wiosna. Wizja tego motywuje silnie niektóre osoby. Spytasz, do czego? Oczywiście do odchudzania. Najpierw był sezon na „schudnę do lata”, po lecie przyszedł okres na „schudnę do sylwestra”, po nowym roku króluje hasło „nowa ja”, a teraz pora na przedwiosenne odchudzanie. Niestety, poprzednie zdanie jasno wskazuje, że wiele osób próbuje usilnie schudnąć, jednakże zazwyczaj kończy się to fiaskiem. Gdzie te osoby robią błąd, co jest z nimi nie tak? Zwróć uwagę na kilka kwestii, które są szczególnie ważne podczas odchudzania.
1. Dieta Samo słowo „dieta” bardzo źle nam się kojarzy. Nikt nie chce być na „diecie”, bo to oznacza wyrzeczenie i jedzenie sałaty… A przecież każdy z nas ma jakąś dietę. Dieta to po prostu nasz sposób odżywiania. Proces odchudzania najlepiej zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Zakładam, iż nadprogramowe kilogramy (zazwyczaj) są skutkiem niewłaściwego odżywiania. Jadłospis na odchudzanie nie jest niczym innowacyjnym. Czasem za bardzo wymyślamy, rezygnujemy ze wszystkiego, jemy przysłowiową sałatę. Nie dziw się, że długo wtedy nie wytrzymujesz. Nikt nie wytrzyma cały dzień na herbacie i jednej kanapce. Zacznij kupować zdrowe, świeże i lokalne produkty. Stawiaj na produkty, które są jak najmniej przetworzone. Zazwyczaj tyjemy nie od jakiś poszczególnych produktów, a od tego, że przyjmujemy za dużo kalorii. Kiedy zaczynamy odchudzanie, powinniśmy po prostu jeść mniej, by organizm mógł chudnąć. Można policzyć swoje zapotrzebowanie energetyczne i od liczby, którą otrzymasz wystarczy odjąć około 200-400 kalorii. Ze swojego jadłospisu wyeliminuj słodycze, dania typu fast – food. Możesz wprowadzać także zamienniki, które są zdrowsze i mniej kaloryczne. I tak np. zamiast śmietany, używaj jogurtów naturalnych, a zamiast cukru proponuje ksylitol lub stewie. Poza tym tak naprawdę nie powinno się rezygnować z żadnych produktów. Dopóki jemy nieco mniej niż potrzebuje nasz organizm, powinniśmy chudnąć. W liczeniu kalorii bardzo pomocne są aplikacje na telefon. Wystarczy, że zważysz dany produkt. Wpisujesz to w aplikację, która wylicza ci, ile to ma kalorii. Masz wszystko pod kontrolą.
2. Szukanie magicznych tabletek. Jest grupa ludzi, którzy nadal wierzą, że tabletki mogą odchudzać. Niestety, nie ma takiego specyfiku. Uwierz mi, każdy by tak chciał łyknąć sobie pastylkę i dalej objadać się. Nie byłoby ani nadwagi i otyłości. Na rynku dostępne są suplementy diety, które jedynie wspierają proces odchudzania. Jednakże bez odpowiedniego jadłospisu, nawet żaden suplement nam nie pomoże. Naprawdę wydajemy duże pieniądze na tabletki rzekomo odchudzające. Lepiej, abyś wydał te pieniądze na dobrej jakości żywność, albo buty do biegania.
3. Aktywność fizyczna. Sport i ruch jest niezwykle ważny w całym procesie odchudzania. Kiedy zaczynamy się odchudzać, warto wpleść w swoją codzienność aktywność fizyczną. Nie muszą to być od razu mordercze treningi na siłowni 5 razy w tygodniu. Osoby początkujące nawet nie powinny o tym myśleć. Wybierz taki sport, który sprawi ci przyjemność. Może to być basen, zajęcia w klubie fitness, ćwiczenia w domu, czy nawet aktywny spacer z psem. Różnimy się od siebie i każdy organizm jest inny i na każdego może działać co innego. Nie warto czasem zmuszać się do czegoś, bo może to przynieść odwrotne rezultaty.
4. Modne diety. Odchudzanie to nie jest tak naprawdę nic skomplikowanego. Jeśli jesteśmy zdrowi, to wystarczy zdrowo się odżywiać, jeść mniej i uda nam się schudnąć. Niestety niektórzy także stosują różne „diety”, w zależności, co jest akurat najmodniejsze i na topie. Czasem są to tak absurdalne diety, które mogą nawet zagrażać naszemu zdrowiu. Myślę, że podstawą jest zachowanie zdrowego rozsądku, bo to, co dziś jest modne, za kilka miesięcy okazuje się wielkim kłamstwem. Nie dawajmy się tak oszukiwać.
Odchudzanie w teorii naprawdę nie jest skomplikowane. Gorzej z praktyką. Nie możemy schudnąć, gdyż nie potrafimy wprowadzić zmian w swoim życiu. Mamy zapał do odchudzania zazwyczaj tylko kilka dni. Pamiętaj, że podstawą gubienia kilogramów jest nasz jadłospis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here