Odchudzanie za pomocą yerba mate

Masz problemy z utratą wagi? Czy wypróbowałeś wiele rodzajów diet? Może pociłeś się przez miesiąc na siłowni bez skutku? Może od tygodni przyjmowałeś dietetyczne tabletki z zerowymi wynikami? Musisz w takim razie przeczytać o korzyściach związanych z utratą wagi dzięki yerba mate.
Jesteś we właściwym miejscu. To, co zaraz odkryjesz, zmieni wszystko, co wiesz o odchudzaniu. Pomożemy ci zrozumieć, dlaczego twoje wysiłki nie działają, a my przedstawimy rozwiązanie, na którym możesz polegać.

Yerba Mate została nazwana wieloma nazwami ze względu na swoją moc składników odżywczych, które przynoszą długą listę korzyści dla zdrowia. Ta południowoamerykańska roślina od dawna była używana ze względu na właściwości lecznicze, ale czy wiesz, że yerba mate jest obecnie jedną z wiodących roślin, która pomaga schudnąć?

Rzuć okiem na kilka najważniejszych powodów, dla których yerba mate na odchudzanie jest idealnym rozwiązaniem.

Zainteresowanie korzyściami związanymi z odchudzaniem yerba mate nastąpiło po przeprowadzeniu badania przez Centrum Medyczne w Danii. Grupa ludzi została zmuszona do picia ziołowej mikstury yerba mate trzy razy dziennie. Przez kilka tygodni uczestnicy mieli wolniejsze trawienie, co oznaczało, że czuli się pełniej na dłużej po wypiciu herbaty. Zużyli również mniej kalorii, co doprowadziło naukowców do wniosku, że yerba mate może być potencjalnymi rozwiązaniami ograniczającymi przejadanie się.
Dalsze badania wykazały, że yerba mate sama w sobie może być skutecznym rozwiązaniem dla prawidłowej i zdrowej utraty wagi.
W badaniu z 2010 r. naukowcy odkryli, że osoby uczestniczące w badaniu, które czuły się smutne i samotne, miały tendencję do przybierania na wadze szybciej niż osoby, które nie zgłosiły tych emocji. Badanie wykazało również, że osoby te miały tendencję do spożywania bardziej wysokokalorycznych pokarmów. Kolejny potencjalny powód, dla którego osoby te zyskały na wadze szybciej, może być spowodowany brakiem aktywności fizycznej, ponieważ uczucie smutku może utrudnić motywację do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu.
Jedną z zalet herbaty yerba mate jest poprawa nastrojów u osób z depresją. Pomaga również zmniejszyć lęk, pobudzenie i nerwowość. W rzeczywistości zioło działa jak środek wzmacniający – pobudza osłabiony układ nerwowy.
Przejadanie się, jedzenie słodyczy, fast foodów to powszechne zachowania dietetyczne ludzi, którzy przechodzą trudne etapy swojego życia. Yerba mate pomaga powstrzymać apetyt i zapobiega przejadaniu się, stymulując ośrodki przyjemności w systemie nerwowym, bez pomocy słodyczy i węglowodanów.
Dlatego też yerba mate pomaga schudnąć, podnosząc pozytywny nastrój i uniemożliwiając dokonywanie złych wyborów dietetycznych.

Większość ludzi myśli, że im więcej śpisz, tym bardziej przytyjesz. Chociaż może to być prawdą w pewnym stopniu, ponieważ im więcej śpisz, tym mniej angażujesz się w aktywność fizyczną, brak snu jest zupełnie inną historią.

Kiedy śpisz mniej niż 8 godzin na dobę, twoje ciało ma tendencję do cierpienia. Wśród konsekwencji braku snu są:

zwiększony poziom cukru we krwi
sprawia, że ​​pragniesz tłustych i słodkich pokarmów
zaburzenia równowagi hormonalnej
zwiększony tłuszcz w wątrobie
zwiększony tłuszcz na brzuchu
zwiększona szybkość gromadzenia tłuszczu
zwiększony poziom stresu
Trudności z koncentracją
Yerba mate, zapewnia zdrowy cykl snu. Zioło wywołuje więcej faz snu REM (szybki ruch gałek ocznych), a także zwiększa ilość czasu spędzanego w stanach delta (głęboki sen).
Pomyśl tylko, kiedy śpisz jak dziecko, w rzeczywistości zapobiegasz podjadaniu w późnych godzinach nocnych, które wiąże się z dodatkowymi kilogramami, ponieważ twój metabolizm jest wolniejszy po 18.00.

Jednym z problemów w pozbyciu się kilogramów może być niedobór składników odżywczych. Kiedy twoje ciało ma niską zawartość magnezu, żelaza lub witaminy D, twój układ odpornościowy jest zagrożony. Wynik? Cierpisz z powodu niskiego poziomu energii, jesteś podatny na choroby, zmęczenie i twój metabolizm zmienia się z powodu zaburzeń równowagi hormonalnej. Kiedy jesteś zbyt zmęczony, nie będziesz miał energii do ćwiczeń i zrekompensujesz swój brak energii cukrem i węglowodanami – co prowadzi do zwiększenia masy ciała.
Yerba mate jest odżywczą potęgą! Znany jest z 24 witamin i minerałów, 15 aminokwasów i obfitej ilości przeciwutleniaczy. Wśród witamin należy witamina C, witamina A, witaminy B, B2, B3 i B5. Minerały obejmują magnez, wapń, żelazo, potas, fosfor, cynk, selen, pierwiastki śladowe i inozytol. Zawiera również kwasy tłuszczowe, karoten, chlorofil, polifenole (kwas chlorogenowy) i kwas pantotenowy. Ta kombinacja składników odżywczych pomaga odżywić ciałko dając natychmiastowy zastrzyk energii i jasności umysłu. Kiedy jesteś bardziej skoncentrowany i czujny, możesz cieszyć się lepszym podejmowaniem decyzji, co pomaga ci wybrać zdrowszy styl życia.

Problemy żołądkowo-jelitowe są jednym z cichych sprawców przybierania na wadze. Yerba mate ma zdolność do naprawy uszkodzonych i chorych przewodów pokarmowych i tkanek i zapewnia natychmiastową poprawę trawienia.

Kiedy cierpisz na wrzody i refluks żołądkowy, masz tendencję do jedzenia więcej, ponieważ jedzenie w jakiś sposób zmniejsza ból, tworząc ochronną wyściółkę na ścianie jelit i neutralizując kwas. Zaparcia mogą również prowadzić do zwiększenia masy ciała, ponieważ będziesz czuć się spowolniony i nadęty, co uniemożliwi ci wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Przerost bakterii w jelitach może również prowadzić do zwiększenia masy ciała poprzez spowolnienie metabolizmu. Poprawa układu trawiennego to korzyść związana z odchudzaniem yerba mate, odczuwana natychmiast, co pomaga w zrzuceniu wagi. Zioło pobudza również zmiękczenie masy kałowej, pozwalając cieszyć się normalnym ruchem w jelitach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here