Jakie ćwiczenia aby schudnąć?

W dzisiejszym świecie jesteśmy otoczeni przez dobrze wyglądających modeli, którzy na potrzeby reklamy, polecają w wybranej siłownię oraz kluby Fitness. Dzięki temu liczba ludzi uczęszczających na siłownię się zwiększa, ale również są takie osoby, która przez właśnie te reklamy tracą swoją pewność siebie oraz zostają doła. Badania mówią, że w Polsce, z nadwagą lub otyłością ma problemy około 60% mężczyzn oraz 50% kobiet. Nie mówi się o tym zbyt wiele, ale nadwaga i otyłość są chorobami, z którymi trzeba walczyć. Dobrze wiemy, że zdrowie jest najważniejsze oraz że mamy je jedno, więc trzeba o nie odpowiednio dbać. Jeżeli chcemy pozbyć się naszej nadwagi, dzisiejszy świat oferuje nam dwie drogi. Pierwsza z nich to droga ćwiczenia na siłowni, z maszynami. Zaś druga to ćwiczenie z masą własnego ciała, czyli kalistenika.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie są najlepsze?

Ogólnie, jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, bardzo polecam trening wydolnościowy, czyli trening cardio. Trening ten polega na maksymalnym angażowaniu jak największej liczby mięśni w jak najmniejszym czasie, taki trening ma na celu poprawienie naszej kondycji oraz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Sesje treningowe treningu cardio trwają od 8 do 10 minut z 2-minutowymi przerwami pomiędzy seriami.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie wykonywać podczas treningu cardio?

Teraz wymienię po kilka ćwiczeń zarówno dla siłowni, jak i treningu z ciężarem własnego ciała, które pozwolą nam spalić najwięcej kalorii w jak najmniejszym czasie. Zarówno dla ćwiczenia na siłowni, jak i treningu z ciężarem własnego ciała bardzo często polecana jest skakanka. Możemy jej używać zarówno na siłowni, jak i podczas naszego domowego treningu, podczas godzinnej sesji skakania możemy spalić nawet do 800 kalorii. Oczywiście poza spalonymi kaloriami poprawia się nasza kondycja oraz wzmacniamy staw skokowy, oraz stawy znajdujące się w nadgarstku, czyli stawy eliptyczne. A jak dobrze wiemy, aby nie mieć kontuzji trzeba wzmacniać stawy.

Drugim bardzo popularnym ćwiczeniem podczas treningów, w którym naszym celem jest spalanie jak największej liczby kalorii, jest bieganie. Podczas słonecznego lata Możemy biegać po dworze natomiast podczas mroźnej zimy możemy przenieść się na bieżnię w siłowni bądź zakupić sobie własną do domu. Aby zacząć biegać musimy się odpowiednio do tego przygotować. Jeżeli mieszkamy na wsi Możemy biegać polnymi drogami i są one miękkie, Dzięki temu nie potrzebujemy specjalistycznych butów na twardą nawierzchnię, jakie musimy posiadać podczas biegania w mieście. Aby nie zniszczyć sobie, stawu skokowego oraz stawu kolanowego musimy zainwestować w solidne buty do biegania, będzie to koszt około 250 zł. Jednakże Proponuję śledzić strony internetowe sklepów sportowych podczas posezonowej wyprzedaży, możemy znaleźć tam buty w promocyjnej cenie i zaoszczędzić dzięki temu trochę pieniędzy.

Kolejnym ćwiczeniem, które jednakowo spalić kalorie, jak i wzmocni nasze mięśnie zwłaszcza nóg jest jazda na rowerze. Podczas słonecznego lata możemy jeździć drogami, przy okazji podziwiając piękne krajobrazy. Natomiast podczas zimy jeżdżenie rowerem jest niebezpieczne z dwóch powodów: problemów, jakie możemy spotkać na drodze wynikające z obecności śniegu oraz możemy nabawić się choroby. Badania wykazują, że podczas około godziny jazdy rowerem jesteśmy w stanie spalić ponad 600 kalorii. Jeżeli jeździmy rowerem ciepłe Letnie dni, Możemy również bardzo miło spędzić w ten sposób czas z naszymi przyjaciółmi bądź rodziną. Jeśli posiadamy wystarczająco dużo miejsca możemy zainwestować w stelaż, który zamieni nasz rower w stacjonarny maszynę do ćwiczenia kondycji.

Kolejnym ćwiczeniem, które bardzo szczerze pragnę polecić osobom chcącym pozbyć się zbędnych kilogramów, jest ćwiczenie pompek i podciągnięć. Są to jedne z najstarszych ćwiczeń, Jakie istnieją. Są bardzo proste w wykonaniu i angażują bardzo wiele mięśni podczas ich wykonywania. Nie dość, że wzmocniły nasze ciało, spalimy przy tym bardzo dużo kalorii.

Po przeczytaniu tego artykułu każdy z nas będzie wiedział jakie ćwiczenia na odchudzanie są najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here