Najlepszy plan treningowy!

Od niepamiętnych czasów ludzie interesowali się anatomią ludzkiego ciała. To, że żyjemy dzisiaj, a nie 100 lat temu, daje nam ogromne możliwości. Możemy skorzystać z wiedzy, którą pozostawili po sobie nasi przodkowie ze wszystkich dziedzin nauki. Samemu można bardzo wiele wymyślić, jednak możemy równie dobrze skorzystać z wiedzy już opracowanej. Najlepszym przykładem na pokazanie wykorzystania wiedzy naszych przodków, jest zrozumienie tego, w jaki sposób rozwija się nasze ciało. Teraz wiemy, co trzeba zrobić, aby rozwój ten był najkorzystniejszy dla nas. W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni ze wszystkich stron, świetnie wyglądający mi ludźmi. Osiągnęli oni idealną formę poprzez ciężki trening oraz dobrze dobraną dietę. Jeżeli chcemy wyglądać tak jak oni, Musimy zacząć robić to, co oni. Polskie społeczeństwo jest w ponad 50% dotknięte problemem nadwagi. Większość tych ludzi chciałaby schudnąć, lecz nie wie jak się za to zabrać.

Jaki plan treningowy na odchudzanie jest najlepszy?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić to wyznaczyć sobie cel, który chcemy osiągnąć. W tym przypadku naszym celem będzie osiągnięcia odpowiedniej wagi do naszego wzrostu oraz rozbudowa naszej tkanki mięśniowej. Aby osiągnąć ten cel, Po pierwsze musimy udać się do dietetyka, w celu ułożenia odpowiednio dopasowanej do naszego ciała diety. Kolejnym krokiem będzie konsultacja z trenerem personalnym, gdzie zostanie ułożony specjalnie dopasowany do naszej sylwetki plan treningowy. Jeżeli chcemy osiągnąć jakiekolwiek efekt w jakiejkolwiek dziedzinie sportu bądź nauki, musimy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby osiągnąć zamierzony cel. Tak samo jest w przypadku treningu. Najlepszy plan treningowy na odchudzanie to taki, w skład którego wchodzą 3 dni treningowe w ciągu tygodnia. Najczęściej są to poniedziałek, środa i piątek, są to dni, w których ćwiczą kulturyści. Idealny plan treningowy na odchudzanie będzie zawierał, ćwiczenia na wszystkie partie mięśniowe, które są obecne w naszym ciele oraz trening wydolnościowy, który ma na celu poprawę kondycji naszego ciała oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Plan treningowy na odchudzanie to koszt około 100 zł miesięcznie. W zależności od tego, jaki sposób ćwiczeń wybierzemy, cena może się nieznacznie różnić. Mamy do wyboru dwie możliwości, trening na siłowni z maszynami oraz trening z ciężarem własnego ciała, czyli kalistenikę. Zarówno siłownię, jak i trening z masą własnego ciała mają swoje plusy i minusy. Pierwszą i moim zdaniem najważniejszą różnicą są koszty, jakie musimy ponieść, ćwicząc w domu i ćwicząc na siłowni. Miesięczny koszt za użytkowanie siłowni w zależności od wielkości miasta będzie wahał się w przedziale od 50 do 130 zł, natomiast kalistenika możemy ćwiczyć za darmo nawet we własnym mieszkaniu. Jedyny koszt, jaki musimy ponieść przy treningu z ciężarem własnego ciała jest za zakup kilku przyrządów, które ułatwią nam trening, czyli paraleki, uchwyty do pompek, drążek, uchwyty do dipów oraz gumy do ćwiczeń i oczywiście mata do rozciągania. Po każdej sesji treningowej, jaką zrobimy, powinniśmy się rozciągać.

Plan treningowy na odchudzanie, tak jak już wcześniej wspomniałem bazuje głównie na treningu wydolnościowy, czyli treningu cardio. Trening cardio Polega na wykonywaniu ćwiczeń angażujących jak najwięcej mięśni naszego ciała w jak najkrótszym czasie. Podczas treningu cardio bardzo polecane są ćwiczenia z masą własnego ciała takie jak: pompki, podciągnięcia, dipy oraz przysiady. W świecie kalisteniki ćwiczenia te nazywane są bazowymi, są najtrudniejsze, a co za tym idzie angażują najbardziej nasze mięśnie, czyli spalamy najwięcej kalorii podczas ich ćwiczenia. Poza tymi ćwiczeniami możemy również korzystać ze skakanki. Godzinna sesja na skakance może spalić nawet do 700 kalorii. Podczas użytku skakanki nie tylko spalamy zbędne kalorie, ale również wzmacniamy nasze stawy.

Podsumowując, plan treningowy na odchudzanie powinien być bogaty w przeróżne ćwiczenia wykonywane w postaci treningu wydolnościowego. Aby ułożyć, odpowiedni plan treningowy na odchudzanie powinniśmy się skontaktować z trenerem personalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here