Zastosowanie soli gorzkiej.

Znana ze swych cudownych właściwości leczniczych oraz upiększających gorzka sól angielska, czyli inaczej siarczan magnezu – dzięki wysokiej zawartości takich pierwiastków jak siarka oraz miedź – znalazła bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym jak i rolnictwie. Można ją stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, a lista jej walorów oraz dobroczynnego wpływu na ludzki organizm jest bardzo długa.
Właściwości lecznicze soli gorzkiej.
Sól Epsom słynie z bardzo wielu właściwości leczniczych. Do najważniejszych oraz najczęściej wymienianych należą:
*sól gorzka na odchudzanie – bardzo skutecznie pomaga walczyć z nadwagą
*działanie odprężające oraz relaksujące – kąpiele solankowe oraz okłady pozwalają na najlepsze wchłanianie się cennych pierwiastków zawartych w soli gorzkiej do organizmu. Wchłonięte przez skórę mogą utrzymywać się w organizmie, aż do dziewięciu godzin. Taka kąpiel solankowa przynosi przede wszystkim ukojenie dla skołatanych nerwów oraz pozwala zlikwidować trudności z zasypianiem. Jest zalecana wszystkim pragnącym odrobiny relaksu i regeneracji po wyczerpującym dniu oraz osobom uprawiającym wyczynowo niektóre z dyscyplin sportowych – w celu pozbycia się napięć w mięśniach – powstałych na skutek intensywnych treningów. Jak już wspomniano sól gorzka na odchudzanie działa na wielu płaszczyznach.
* działanie odkażające oraz przeciwgrzybicze – dzięki wysokiej zawartości siarki sól gorzka wykazuje bardzo silne działanie przeciwgrzybicze oraz bakteriobójcze. Skutecznie pomaga pozbyć się przykrego zapachu stóp oraz pomaga usunąć toksyny i metale ciężkie z organizmu.
• działanie lekko przeczyszczające oraz przyspieszające metabolizm – dzięki przyjmowaniu soli gorzkiej doustnie możemy bardzo skutecznie przyspieszyć oraz podkręcić nasz metabolizm. To także naturalny środek pomagający pozbyć się uporczywych zaparć – nie należy jednak przesadzać z jej ilością bowiem przyjmowana w nadmiarze może stać się przyczyną biegunki.
*wspomaganie procesu regeneracji oraz gojenia się ran – sól gorzka łagodzi skórę oraz działa przeciwbólowo i kojąco, na przykład podczas poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów, stłuczeń oraz skaleczeń. Pomaga skutecznie walczyć z bólem stawów oraz problemami reumatologicznymi.
*działanie na układ krwionośny – sól gorzka bardzo korzystnie wpływa na nasz układ krwionośny, między innymi wspomaga pracę naczyń krwionośnych, działa rozkurczająco, obniża ciśnienie oraz niweluje ryzyko wystąpienia zawału serca.
Zastosowanie soli gorzkiej w kosmetyce.
Sól gorzka swe szerokie zastosowanie znalazła nie tylko w lecznictwie, ale także i w kosmetyce. Do głównych jej zalet należą przede wszystkim:
*bardzo skuteczne działanie przeciwtrądzikowe – dzięki wysokiej zawartości siarki wykazuje ona bardzo silne działanie antybakteryjne – nie tylko hamuje rozwój trądziku, ale także zapobiega rozprzestrzenianiu się wyprysków oraz wykwitów w inne rejony ciała.
*skutecznie walczy z łojotokiem- pomaga zmniejszyć wydzielanie łoju oraz związane z nim nadmierne przetłuszczanie się skóry. Można *dobroczynny wpływ na włosy – sól gorzka nie tylko pomaga walczyć z łupieżem, ale także wykazuje bardzo dobroczynny wpływ na wygląd oraz stan włosów. Pomaga je wzmocnić oraz zagęścić, a także zmniejsza ich wypadanie oraz nadmierne przetłuszczanie się.

Sól gorzka stosowana jest również w przemyśle- wykazuje bardzo skutecznie działanie w walce z insektami oraz świetnie sprawdza się podczas czyszczenia niektórych powierzchni. Specyfik ten możemy nabyć w większości sklepów zielarskich oraz sklepów oferujących zdrową żywność oraz przez internet.
Sól gorzka na odchudzanie i nie tylko bowiem znana jest z wielu różnorakich zastosowań.
Osoby cierpiące na zbyt niskie ciśnienie oraz zaburzenia pracy nerek powinny zrezygnować z przyjmowania soli. Należy także rozsądnie dawkować sól gorzka na odchudzanie, ponieważ jej nadmiar oraz przedawkowanie wiążą się z zaburzeniami pracy jelit oraz powstawaniem biegunek co w rezultacie może nam zaszkodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here