melodia dla dziecka
fot. pexels.com

Muzyka to bardzo ważna część również dla dzieci. Co istotniejsze zarówno te nowonarodzone maluchy, jak i jeszcze w brzuchu mamy – pozytywnie reagują i rozwijają się na odpowiednio dopasowaną melodię. Dowiedz się więcej o muzyce dla dzieci!

Zobacz też: http://jegoego.pl/muzyka-dla-dzieci-w-brzuszku/

Czy dziecko słyszy w brzuchu mamy?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo trudna. Jeśli chodzi o umiejętność i czynność słuchania dziecka w brzuchu to zdecydowanie bardziej pasuje tutaj określenie nasłuchiwanie, oswajanie się z dźwiękiem. Nie jest to z pewnością słuchanie aktywne, świadome. Dlaczego mówi się na to właśnie w takim ujęciu? Otóż dziecko, które już się urodzi i usłyszy dźwięk zbliżony do tego, który towarzyszył mu w brzuchu, zwyczajnie poczuje się bezpiecznie, znajomo. Reakcja ta nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, np. w postaci uśmiechu, ale na zasadzie reakcji mózgu.

Melodia w brzuchu mamy

Muzyka, którą dziecko słyszy i doświadcza w brzuchu mamy jest często określana szumem wód płodowych i bicia serca. To naturalne dźwięki, jakie maluch ma wokół siebie i jest z nimi zaznajomiony. To dźwięki z natury mu bliskie, normalne, takie, z którymi ma kontakt pierwotnie, od początku. Co ciekawe na rynku zabawek dziecięcych i elementów wyprawki jest mnóstwo zabawek, które są dedykowane dla najmłodszych i emitują dźwięki wód płodowych oraz bicia serca. Zabawki te są traktowane jako jeden z ważnych elementów wyprawki i są to tzw. zabawki szumiące (wytwarzane dźwięki przypominają bardziej szum, niż melodię).

A co z muzyką dla mamy?

Kobieta w ciąży może wesprzeć nasłuchiwanie melodii przez jej malucha. Ważne jest, aby przyszła mama dbała o siebie, o spokój, harmonię, o to, aby się nie stresować i nie denerwować. Każde z negatywnych emocji wpływa na przyspieszenie pracy serca, a najlepsza muzyka dla dziecka to ta spokojna, delikatna, a nie ,,wywołana nerwami’’. W czasie ciąży warto włączać sobie muzykę, która wycisza, uspokaja, pozwala medytować. W Internecie można znaleźć wiele propozycji takich melodii, a znalezienie tej idealnie pasującej do potrzeb przyszłej mamy sprawi, że będzie ona spokojna, zadowolona, co z pewnością przełoży się na komfort dziecka i słuchanie muzyki w brzuchu mamy.

Przeczytaj też: http://www.rehaform.pl/czy-krwawienie-z-nosa-u-dzieci-jest-grozne-i-jak-temu-zapobiec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here