Perfumy – czym są i jak wybrać odpowiednie

0
1850

Jedną z niezbędnych rzeczy do zadbania o swój wygląd i prezencję są perfumy. Nieodpowiedni zapach może popsuć wszystko i na nic się zda strój, fryzura czy uroda. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jakie perfumy najlepiej wybrać.

Czym są w ogóle perfumy?

Perfumy to specjalne płyny służące do rozpylania lub aplikowania w odpowiednie miejsca na skórze i zapewniające przyjemny zapach ciała zamiast brzydkiego smrodu potu czy zapachu ubrania, który również może być nieprzyjemny. Perfumy składają się z olejków zapachowych i alkoholu. Pod względem zawartości tych składników należy odróżniać je od wody perfumowanej oraz toaletowej. Perfumy zawierają największą ilość olejków zapachowych (nawet 40%), które rozpuszczone są w 90-96% alkoholu. Woda perfumowana zaś ma do 15% olejków rozpuszczonych w 90% alkoholu, a toaletowa do 10% olejków rozpuszczonych w alkoholu o stężeniu od 60 do 80%. Jest jeszcze woda kolońska, która z kolei ma tylko 3-5% olejków, które rozpuszczone są w alkoholu o stężeniu 70-80%. Dzięki tym danym możliwe jest określenie, który zapach będzie najsilniejszy. Najczęściej wybierane są wody perfumowane, gdyż ich zapachy są intensywne i trwałe.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Zanim wybierzemy się do drogerii czy sklepu, by kupić perfumy, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim nie perfumujmy się przed wyjściem do sklepu ani nie używajmy żadnych dezodorantów, balsamów i kremów. Chodzi oczywiście o to, by zapach takich zastosowanych wcześniej kosmetyków nie przeszkadzał nam w wyborze perfum. Najlepiej do sklepu wybrać się przed południem. Warto wcześniej zdobyć próbki interesujących perfum i przetestować je wcześniej, ze względu na najdłużej rozwijającą się i utrzymującą na skórze nutę bazową. Im wcześniej przetestujemy perfumy przed zakupem, tym lepiej, bo sprawdzimy, jak długo  ich zapach może się utrzymać. Testując perfumy nie powinniśmy wąchać więcej niż 3-4 zapachy. Można też „neutralizować” nos za pomocą kawy. Najlepiej testować perfumy poprzez aplikację w okolice nadgarstków. Należy jednak pamiętać, aby nie aplikować dwóch rodzajów perfum w te same miejsca.

Perfum na prezent

Perfumy to idealny pomysł na prezent, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Dla dziewczyny warto wybrać perfum oryginalny i nowoczesny. Wybór zapachu dla kobiety może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla mężczyzny. Mnogość zapachów dla kobiet jest bowiem ogromna. Najlepsze będą zapachy kwiatowe lub owocowe, ewentualnie zielone lub ziołowe. Dla mężczyzny zaś idealne będą zapachy drzewne, skórzane lub ziołowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here