Okulary narciarskie – czy dobry wybór jest ważny?

0
1537

Wybór odpowiednich okularów narciarskich jest niezwykle ważny z tego względu, że świadczy on o tym, w jaki sposób będzie korzystało się ze wszystkich możliwości sportów zimowych. Ponadto okulary narciarskie nie mają dobrze wyglądać, a zapewniać bezpieczeństwo i komfort.

Okulary narciarskie – https://sklep.majestyskis.pl/okulary/ można wybierać samodzielnie, ale jeśli pojawia się problem na etapie wyboru czegoś odpowiedniego, to warto zapytać specjalistów o poradę. Okulary narciarskie powinno się wybierać w sklepach stacjonarnych, aby móc przymierzyć je i sprawdzić, jaki zapewniają komfort. Powinny być one również dobrane do kasku, więc najlepiej cały zestaw zawsze wybierać razem.

Dodatkowe filtry w okularach narciarskich

Wybór odpowiednich okularów narciarskich to nie tylko wybór rozmiaru, koloru paska oraz koloru szkieł. Są też funkcje dodatkowe, które mają zabezpieczyć użytkownika. Do takich funkcji zalicza się:

  • Filtr UV – filtr zastosowany w okularach ma – zatrzymać promieniowanie ultrafioletowe; za akceptowalne przyjmuje się filtry UV 400, chroniące nas przed promieniowaniem UVA i UVB.

  • Polaryzacja – poprawia kontrast widzenia, oraz sprawia, że odbijające się światło od elementów infrastruktury czy też jeziora nie będzie oślepiało,

  • Powłoka lustrzana – okulary zabezpiecza dodatkowa warstwa w postaci „lustra”, która odbija promienie i zwiększa ochronę przed promieniowaniem,

  • Warstwa Anti-Fog – posiadają specjalną warstwę od wewnątrz okularów, która zapobiega parowaniu, które bardzo zmniejsza widoczność.

Okulary narciarskie korekcyjne

Oczywiście na rynku dostępne są również okulary narciarskie korekcyjne, z których spokojnie mogą korzystać osoby z wadą wzroku. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ takie nowoczesne metody sprawiają, że każdy w taki sam komfortowy i bezpieczny sposób będzie korzystał ze stoku.

Okulary narciarskie dla dzieci

W tym wszystkim nie można zapomnieć o najmłodszych! Dla nich również należy wybrać odpowiednie okulary, które pozwolą na wygodne korzystanie z wielu możliwości i które dzieciakom pozwolą zabezpieczyć się podczas zjazdu. Kwestię wyboru okularów narciarskich dla dzieci na początku warto zostawić specjalistom, ponieważ dziecko nie zawsze dokładnie opisze swoje odczucia podczas noszenia okularów narciarskich. Okulary narciarskie mają różny wygląd i czasem zwraca się uwagę na wygląd wybierając takie okulary, ale mimo wszystko i tak zawsze najważniejszy powinien być komfort oraz odpowiednie zabezpieczenia. To jest najważniejsza ze wszystkich kwestii i o tym przede wszystkim trzeba pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here