Odchudzanie za pomocą yerba mate

W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, kiedy postanawia, że musi coś zmienić, musi zadbać o swoje zdrowie, o sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy.
Nawet jeśli kobieta nigdy nie miała problemów z wagą a płaski brzuch był dla niej czymś naturalnym i to bez większego wysiłku, to sytuacja może się zmienić po trzydziestym roku życia. Mimo, że organizm jest jeszcze młody, to metabolizm zwalnia i trzeba naprawdę się wysilić, żeby zrzucić kilka kilogramów lub poprawić sylwetkę. Dodatkowo zaczyna się zmniejszać ilość włókien kolagenowych w skórze i trzeba pamiętać o dostarczaniu z zewnątrz kolagenu dobrej jakości (nie tylko w kremach, ale też w pożywieniu lub w suplementach).
Pierwszą rzeczą, którą trzeba zmienić w swoim życiu jest dieta. W dzisiejszych czasach żyjemy w biegu, natłok obowiązków sprawia, że nie zwracamy uwagi na regularność ani jakość spożywanych posiłków.
Rozpoczynając zrzucanie zbędnych kilogramów warto zacząć od oczyszczenia organizmu. W zależności od potrzeb może ono trwać kilka dni, tydzień lub nawet dwa tygodnie.
Po zakończeniu detoksu wprowadzamy zróżnicowaną, pełnowartościową dietę. Musi być bogata w warzywa i owoce (warzywa warto dodawać do każdego posiłku). Oprócz tego spożywamy produkty pełnoziarniste – makarony, ryż, pieczywo. Ważnym elementem jest chude mięso oraz rośliny strączkowe, jako bogate źródło białka. O ile jest to możliwe, dietę powinien ułożyć fachowiec, który oprócz tego, że prawidłowo ją dla nas zbilansuje, to obliczy nasze zapotrzebowanie energetyczne. Dla każdego człowieka jest ono trochę inne w zależności od płci, wieku, rodzaju wykonywanej pracy i innych czynników. Podczas odchudzania można bezpiecznie obniżyć ilość spożywanych kalorii o około 500.
Koniecznym uzupełnieniem procesu odchudzania jest wysiłek fizyczny. Ruch pozwoli nam spalić dodatkowe kalorie, ale także uelastycznić i wzmocnić mięśnie, spalić tłuszcz z okolic z których nie jesteśmy zadowoleni. Podczas ruchu mózg wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia – nie dość że odchudzanie przebiegnie sprawniej, to jeszcze poprawimy sobie humor.
Do wyboru jest wiele rodzajów ruchu. Wszystko zależy od nas i naszych preferencji. Jednak dla osób ze sporą nadwagą, które do tej pory nie miały zbyt wiele wspólnego ze sportem, należy polecić umiarkowany wysiłek, dostosowany do obecnej kondycji. Na początek dobre będą 30 minutowe spacery w indywidualnym tempie, które z czasem można zwiększać. Jeśli umiecie i lubicie pływać, to basen będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż pozwalając spalać dużo kalorii jednocześnie nie obciąża stawów.
Hula hop na odchudzanie będzie doskonałym pomysłem dla osób, które mają problem z otyłością brzuszną – a jest to niestety częsta przypadłość u kobiet. Tłuszczyk gromadzący się na brzuchu i biodrach wygląda nie tylko nieestetycznie, ale jest również zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ odkłada się nie tylko pod skórą – otłuszcza również organy wewnętrzne.
Dzięki codziennemu „kręceniu” pozbędziemy się tego problemu szybko i łatwo. Jedynym warunkiem jest tu regularność ćwiczeń – najlepiej wykonywać je codziennie przynajmniej przez 30 minut, ponieważ dopiero po tym czasie organizm zacznie spalać zalegający tłuszcz. Nie oznacza to wcale, że krótsze treningi nie mają sensu. Zwłaszcza na początku możemy nie być w stanie trenować tak długo, więc warto ćwiczyć krócej (ale konsekwentnie codziennie) by przyzwyczaić ciało do tego rodzaju wysiłku.
Co zrobić, jeśli nie potrafimy utrzymać w ruchu kręcącej się obręczy? Przede wszystkim nie poddawać się i próbować. To naprawdę nic trudnego, wymaga tylko odrobinę wprawy i wyczucia równowagi. Nim się obejrzycie będziecie utrzymywali hula hop w ruchu, najpierw przed krótką chwilę a potem coraz dłużej.
Plastikowe, lekkie hula hop jakie pamiętamy z dzieciństwa, to już przeszłość. Rynek fitness przypomniawszy sobie o tym prostym, ale jakże skutecznym narzędziu oferuje nam dzisiaj szeroki wybór hula hop, które można dobrać pod specjalne potrzeby klienta, a nawet zrobić na zamówienie. Dużą popularnością cieszą się dociążane koła lub takie ze specjalnymi wypustkami, które pozwalają dodatkowo modelować sylwetkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here