Jakie ćwiczenia aby schudnąć?

Każda z nas marzy o pięknej sylwetce, zgrabnych, długich nogach, uniesionej i pięknej pupie czy niebywale szczupłych ramionach. Każda z nas chce być perfekcyjna, zjawiskowo piękna, mądra i inteligentna ponad normę. Chcemy być po prostu idealne. Jednak w dążeniu do perfekcji spotyka nas wiele przeszkód. Pierwsza jest taka, że niektórych rzeczy po prostu zmienić się nie da. Przeszkody można wymieniać bez końca, są to między innymi: zbyt słaba motywacja, niewystarczające fundusze, choroby, które mogą nas dotknąć podczas pogoni za idealnym ciałem, czy na przykład zły wybór drogi do celu.
Nie akceptując siebie, często podejmujemy złe decyzje, dotyczące nie tylko diety, ale też naszego stylu życia. Robimy to na przykład zbyt szybko przechodząc z jednej skrajności w kolejną skrajność. Zapominamy, że zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. Zapominamy o tym, aż do momentu, kiedy nie zaczynamy go tracić. A nie zawsze jest czas, żeby jeszcze je odbudować.
Często zamiast drastycznych diet, ćwiczeń ponad nasze siły i odmawianiu sobie wszystkiego, co sprawiało nam radość, wystarczy odrobinę zmienić swój styl życia. Nie trzeba od razu zmieniać wszystkiego o sto osiemdziesiąt stopni. Zmiany wystarczy wprowadzać stopniowo i powoli. Tak z pewnością będzie nam łatwiej i przyjemniej. Co jednak robić, by żyć zdrowo? Każdy ma na ten temat inny pogląd, inne metody i doświadczenia. Wybrałam tutaj te, które powtarzają się u niemal wszystkich.

Żeby zmienić coś w swoim życiu musimy się nauczyć dobrze wybierać. Nie tylko posiłki są ważne, ale też organizowanie sobie wolnego czasu. Nawet jeśli mamy go niewiele i musimy podzielić między rodzinę a obowiązki domowe tą resztę co nam z niego została. Nie zapominajmy o sobie i swoim zdrowiu. I może od tego zaczniemy.
Parę rad jak żyć lepiej:
– pamiętaj o drobnych ćwiczeniach rozciągających (nie są zbyt męczące, a naprawdę wystarczy poświęcić tylko pięć minut dziennie, żeby poczuć efekty),
– jeśli lubisz, to ćwicz, uprawiaj jazdę konną, na rowerze, na rolkach, wybierz się na basen, albo na trampoliny, może siłownia, albo fitness. Nie ważne co, ale ćwicz. Ruszaj się tyle ile tylko się da. Ile masz czasu i chęci. Nic nie buduje naszej sylwetki i dobrego samopoczucia tak, jak ćwiczenia,
– jeśli żaden ze sportów nie sprawia Ci najmniejszej przyjemności, i zawsze jest to dla ciebie nieprzyjemna katorga, nie zmuszaj się i po prostu spaceruj (jak najczęściej, jak najwięcej. Spaceruj, zwiedzając, robiąc zakupy i tym podobne). Jeśli jest to możliwe zamiast transportu publicznego, czy na przykład podjeżdżania do sklepu samochodem wybieraj właśnie spacer,
– stawiaj na ruch na świeżym powietrzu, po prostu wyjdź z domu.

Jeśli chodzi o nawyki żywieniowe, które powinniśmy w sobie wykształcić, to jest ich całkiem sporo, jednak do zrobienia wymarzonej sylwetki i utrzymania jej są praktycznie niezbędne:
– postaraj się odstawić cukier. To naprawdę bardzo istotne, jeśli chodzi o proces chudnięcia. Pierniczki, wafelki, wuzetki, ciastka z kremem, cukierki i inne tak bardzo kuszące słodycze, warto zamienić na pełne witamin owoce (doskonałe będą jabłka, gruszki, ananasy, truskawki, mandarynki, pomarańcze, winogrona, arbuzy, maliny, jeżyny, borówki i jagody),
– jedz warzywa, tyle ile się da, są bardzo zdrowe i do tego mają naprawdę niewiele kalorii (najlepsze będą: sałaty, pomidory, ogórki, fasola zielona, marchew, szparagi, brukselka i tym podobne unikaj jednak kukurydzy),
– dietetyczna kolacja na odchudzanie, to najlepsze co możesz zrobić dla swojego ciała. Najlepiej jest spożyć ją na trzy godziny przed snem. Unikniemy wtedy wszelkich niestrawności i bólów, czym zagwarantujemy sobie spokojny sen. Kolacja ta powinna być zawsze lekkostrawna i zdrowa. Nie ma mowy o żadnych tłuszczach ani cukrach. Nie powinno się jeść na kolacje nawet owoców.
– wybieraj zawsze chude mięsa, chude wędliny i ryby (najlepiej, jeśli postawisz na drób, z wyłączeniem kaczek i gęsi oraz wybierzesz zamiast steku na przykład zdrowego pstrąga).

Nie trzeba od razu wprowadzać powyższych zasad do naszego życia. Można to robić powoli i miarowo. Żeby była to dla nas przyjemność i satysfakcja. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here