Top 5 rzeczy na których nie można oszczędzać – czyli jak nie zostać „Januszem biznesu”

0
1563

Każdy z nas bardzo łatwo może zostać „Januszem biznesu” i nie musi się specjalnie starać, choć bądźmy szczerzy większość z nas zapewne już doświadczyła nieodpowiedniego zakupu czy zwyczajnie dała się oszukać. Dlatego też przygotowaliśmy dla wszystkich nasz krótki tekst, w którym przedstawimy top 5 rzeczy, na których nie można oszczędzać, gdyż jeśli będziemy dusigroszami nie tylko będziemy „Januszami biznesu”, ale i „chytrymi babami z Radomska”.

Top 1: buty do biegania

Od niektórych osób można usłyszeń hasło, że nie stać ich na tanie rzeczy. Jest w tym ziarno prawdy, szczególnie jeżeli tanie idzie w parze z niską jakością. Tak jest na pewno w przypadku butów sportowych do biegania. Jeżeli uprawiacie jogging, absolutnie nie powinniście kupować modeli, które kosztują 50 zł czy też 100 złotych, chyba, że chcecie dorobić się obtarć, odcisków czy nawet haluksów albo uszkodzeń paznokci. Ogólnie warto przyjąć zasadę, że najlepiej kupować wszystkie buty wysokiej jakości, czyli trzeba zwracać uwagę na materiał wykończenia, ale także podeszwę. Przy czym nie ma butów uniwersalnych, które sprawdzą się w każdych warunkach. Zatem podsumowując: za dobre buty nie tylko do biegania trzeba dobrze zapłacić.

Top 2: ekspres do kawy czy inne sprzęty, także liczne akcesoria

Ok, ekspres do kawy umówmy się nie jest produktem pierwszej potrzeby, jednak już decydujemy się na jego zakup to nie powinniśmy zachować się jak „chytra baba z Radomska”, gdyż wtedy zostaniemy „Januszem biznesu”. Jeżeli więc lubicie dobrą kawę to koniecznie zainwestujcie w dobry ekspres, może być to zarówno model ciśnieniowy, jak i przelewowy. Oczywiście sam ekspres nie wystarczy jeżeli kupicie tanią kawę. Jakie zalety ma dobry ekspres do kawy? Robi czarny napój taki, na jaki mamy ochotę, a nie jak wyjdzie. Mleko też dobrze spienia, dzięki temu kawa latte to kawa latte, a nie coś, co tylko ją przypomina. Musimy jeszcze wspomnieć o oszczędności, jeżeli nie chcecie, aby sprzęt pobierał sporo energii, koniecznie postawcie na dobry sprzęt. Pamiętajcie, aby także zasadą dotyczącą jakości kierować się przy zakupie akcesoriów rowerowych, a nie tylko samych rowerów.

Top 3: jedzenie

Na jedzeniu nie można oszczędzać, chyba że wszystko nam jedno co jemy i nie liczą się konsekwencje jakie serwujemy swojemu organizmowi. Przykładem może być tutaj kurczak. Jeżeli kupicie brojlera, to niestety musicie liczyć się z tym, że nie tylko smak będzie pozostawał wiele do życzenia, ale także takie mięso jest bardzo niezdrowe, gdyż jest pełne antybiotyków, a i ptaki często przebywają w bardzo niehumanitarnych warunkach. Z kolei kurczak z wolnego wybiegu nie tylko jest smaczniejszy, ale przede wszystkim jest naturalny, zatem i zdrowy. Przykłady można mnożyć. Wystarczy jeszcze wymienić czekoladę i porównać ją z produktem czekoladopodobnym i chyba nic więcej w tym temacie nie trzeba mówić.

Top 4: szampon

Dobry szampon nie jest zły, natomiast tani szampon jest fatalny. Oczywiście nie zachęcamy Was do kupowania produktów, których butelka 200 ml kosztuje 100 złotych, ale jeżeli kosztuje 5 złotych to już wiecie, że nie macie z niczym dobrym do czynienia. Dlatego też warto kupować produkty wysokiej jakości, które zwyczajnie są droższe i szampony są tego doskonałym przykładem. W sumie podobnie rzecz wygląda z odżywkami czy maseczkami, ale nie musicie także przepłacać. Zatem, aby nie zostać „Januszem biznesu”, koniecznie czytajcie etykiety, gdyż tylko wtedy wiecie, co kupujecie.

Top 5: farba do ścian

Jeżeli sądzicie, że jest jakiś sposób, aby obniżyć koszty remontu to jesteście w błędzie, tym większym jeżeli oszczędności będziecie szukać kupując tanią farbę do ścian. Jeżeli kupicie tę najtańszą to macie pewność, że nie będzie kryć bądź też aby kryła będziecie musieli pomalować ścianę kilkoma warstwami. Ponadto takie farby często się kruszą i odpadają płatami, nie wspominając już, że nie są plamoodporne, nawet jeżeli producent tak zapewnia. Nasuwa się tutaj jeden wniosek, czyli za jakość trzeba zapłacić.

Cokolwiek kupujecie zwracajcie uwagę na jakość, nigdy nie kierujcie się tylko ceną. Oczywiście jeżeli jest bardzo wysoka to także nie oznacza, że produkt jest najwyższej jakości, gdyż tutaj istnieje duże niebezpieczeństwo, że cena jest zwyczajnie windowana, a tego też chcemy uniknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here