dieta ośmiogodzinna
fot. pexels.com

Obecnie poszukując idealnej diety, która pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, a także uzyskać wymarzoną sylwetkę, poszukujemy różnych rozwiązań, w których będziemy mogli jeść smacznie i zdrowo. Jednym z nich jest dieta 8 godzinna, czy wiesz o co chodzi?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-8-godzinna-na-czym-polegazasady-efekty-i-opinie/

Dieta 8 godzinna

To dieta, która jest skutecznym i szybkim sposobem na bezproblemowe odchudzanie. Nie wymaga ona dokładnego liczenia kalorii, a także przestrzegania restrykcyjnych zasad przygotowywania posiłków, a także rezygnowania z ulubionych potraw. Brzmi nieźle, prawda?

To dieta, która polega na powstrzymywaniu się od spożywania jedzenia w określonych porach, a także jedzenia bez większych ograniczeń w określonym oknie czasowym. Zapewnia to szybką redukcję tkanki tłuszczowej, a także poprawia nasz stan zdrowia oraz redukuje ryzyko rozwoju różnych chorób.

Zasady diety

Dieta 8 godzinna to dość specyficzny styl żywienia, który polega na spożywaniu posiłków tylko w określonym czasie, dokładnie przez 8 godzin. Pozostałe 16 godzin opiera się na rezygnacji z jedzenia, ale można spożywać różne płyny, w tym wodę, herbatę oraz kawę.

To podobna dieta do tzw. Postu przerywanego, ale w niej nie musimy rezygnować z żadnych pokarmów, które lubimy spożywać na co dzień. W diecie ośmiogodzinnej bardzo ważne jest to, by nie przejadać się w oknie żywieniowym, a także komponować posiłki z uwzględnieniem różnych ważnych składników odżywczych, także powinno się stosować zbilansowaną zdrową dietę oraz pamiętać o tym, by codziennie wykonywać 8 minutowy trening.

W tej diecie również bardzo ważne jest spożywanie opóźnionych śniadań, a więc unikanie spożywania śniadania na krótko po wstaniu z łóżka. Posiłek można również zastąpić kawą lub herbatą, co zmniejszy głód oraz poprawi metabolizm, a do tego wydłuży nasze okno żywieniowe i stosowanie się do diety. Dieta ta przyciąga do siebie wiele osób, którym zależy na tym, by nie rezygnować z jedzenia ulubionych potraw, nawet tych nie do końca zdrowych.

Przeczytaj też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/jak-jesc-codziennie-5-posilkow/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here