Jakie przyprawy ułatwiają odchudzanie?

W ostatnich latach zaszła ogromna zmiana w polskim społeczeństwie. Zmiana pokoleniowa, zmiana ustrojowa, zmiana mentalna. Zmieniła się otaczająca nas rzeczywistość, zmieniło się nasze myślenie, zmieniliśmy się my.
Pokolenie dzisiejszych rodziców pamięta upadek komunizmu w naszym kraju, dżinsy i słodycze kupowało w Pewexie, na komunię dostawało rower, a po lekcjach do późnego wieczora biegało z paczką kolegów i koleżanek po podwórku i bawiło się na trzepaku. W lodówce najczęściej nie było nic prócz „światła”, więc rzadko kto miał problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Dzieci jadły żywność prostą, przygotowywana w domu, z prostych podstawowych składników o prostym, dobrym składzie.
Pokolenie dzisiejszych dzieci to pokolenie całkowicie kapitalistyczne, większość wolnego czasu spędzają przed telewizorem, tabletem, grając na konsoli lub komputerze, na komunię dostają quada, jada hamburgery, frytki, popijając słodkimi napojami gazowanymi. Słodycze dostępne są w każdym sklepie, kiosku, w domach mamy wielkie, pełne przetworzonego jedzenia lodówki, a wiele spośród dzieci ma poważne problemy z wagą.
Razem ze stabilizacją kapitalizmu społeczeństwo zaczęło tyć i pojawił się problem do tej pory nieznany – odchudzanie dzieci. Nasz rynek otworzył się na towary, które znaliśmy dotychczas tylko z telewizji. Najpierw w dużych miastach, później również na prowincji zaczęły wyrastać jak „grzyby po deszczu” restauracje typu fast food, serwujące tłuste, wysoko przetworzone jedzenie oraz słodkie napoje gazowane.
Najpierw tyła dorosła część społeczeństwa, niestety z czasem granica wieku zaczęła się obniżać. Teraz znaczna ilość dzieci w szkołach podstawowych jest otyłych, problemy zaczynają się już w przedszkolu lub nawet wcześniej.
Jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym i po II wojnie światowej przekonywano nas, że „cukier krzepi”. Niestety wiele dorosłych odpowiedzialnych za żywienie dzieci dalej tak myśli.
Tak, trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie, za otyłość wśród dzieci odpowiedzialni są dorośli, głównie rodzice i dziadkowie. To oni decydują o tym w jakie jedzenie i w jakiej ilości zaopatrywana jest domowa lodówka.To oni pokazują dzieciom jak smakuje świat. Niestety w sklepach sprzedawana jest głównie żywność przetworzona, nafaszerowana sztucznymi barwnikami, syropem glukozowo-fruktozowym, glutaminianem sodu, konserwantami i sodem.
Źle zbilansowana dieta, spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia oraz brak ruchu to powody, dla których waga naszych dzieci rośnie.
Polska szkoła, polski dom ma teraz bardzo poważny problem, problem znany nam dotychczas tylko z telewizji – skuteczne odchudzanie dzieci.
W jaki sposób przeprowadzić takie SKUTECZNE odchudzanie dzieci?
Trzeba pamiętać o kilku ważnych warunkach:
1. Przykład idzie z góry, zacznijmy od siebie!
2. Do picia – WODA! Ale tylko czyta woda, nie woda smakowa, napój czy soczek. Słodkie napoje nie gaszą pragnienia, nie nawadniają, dostarczają organizmowi zbędnych kalorii i ogromnej ilość syropu glukozowo-fruktozowego lub cukru.
3. Nie dodawaj cukru do potraw i napojów. Zupa mleczna bez cukru jest również dobra, a herbata nie musi kleić się od cukru.
4. Tam gdzie to możliwe należy zamieniać cukier na zdrowe zamienniki takie jak stewia lub ksylitol.
5. Czytaj etykiety, zdziwisz się co może zawierać zwykły herbatnik.
6. Wybieraj produkty z prostym składem, o krótkiej liście składników.
7. Unikaj kupowania gotowych potraw, są nafaszerowane składnikami, których nigdy być się tam nie spodziewała.
8. Unikaj fast foodów.
9. Gotuj.
10. Podawaj warzywa i owoce.
11. Zachęcaj do aktywności sportowej.
12. Wyłącz telewizor, tablet, komputer i konsolę, a włącz dziecko!
Odchudzanie dzieci nie jest procesem, który trzeba przejść, a później można wrócić do wcześniejszych nawyków. Odchudzanie dzieci oznacza zmianę na stałe nawyków żywieniowych całej rodziny oraz wprowadzenie na stałe zdrowego stylu życia pełnego sportu i ruchu na świeżym powietrzu. Zrozumienie tego jest kluczem do tego, żeby odchudzanie dzieci było naprawdę skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here