Dobra dieta na odchudzanie.

Większość kobiet marzy o tym, aby mieć szczupłą sylwetkę. Najważniejsze jest to, aby się dobrze czuć samym ze sobą, z własnym ciałem. Jednak nie ukrywajmy, większa część kobiet ma problem z osiągnięciem wymarzonej wagi ciała. Aby osiągnąć upragniony rozmiar ubrań, warto do tego tematu podejść z głową. Zmiana musi wyjść od nas samych i sami musimy tego chcieć, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie. Nie warto się za to zabierać, tylko dlatego, że koleżanka z pracy czy sąsiadka są na diecie. Musimy szczerze chcieć zmiany w naszym życiu, ponieważ tak naprawdę to wszystko się do tego sprowadza, aby zmienić całe nasze życie. Trzeba chcieć zacząć prowadzić zdrowy, racjonalny tryb życia. Zatem trzeba znaleźć dobrego dietetyka, który dobierze nam odpowiednią dietę, adekwatną do naszego stanu zdrowia i naszych potrzeb. Oprócz tego trzeba prowadzić aktywny tryb życia. Nie trzeba od razu chodzić na siłownię, jeśli ktoś tego nie lubi. Można dużo spacerować, biegać, jeździć na rowerze, rolkach, chodzić na basen. Jest mnóstwo rodzajów sportów i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto, także przeorganizować swoje życie, tak, aby wdrożyć co najmniej 6 godzin snu, idealnie byłoby 8. Chodźmy wcześniej spać, wysypiajmy się. Nie tylko będzie wtedy lepsze nasze trawienie, ale cały organizm nam za to podziękuję. Będziemy wypoczęci, nasza cera będzie zdrowa i promienna oraz nasze samopoczucie będzie dużo lepsze.

Dobra dieta na odchudzanie, czyli jaka?
Jest to dieta drastyczna i na pewno na dłuższą metę niezdrowa, dlatego warto ją ograniczyć, do jak najkrótszego czasu jej trwania, aby nie przyniosła więcej szkód, niż pożytku.
Możemy zastosować dietę niskokaloryczną, czyli mniej niż 1000 kalorii. Jeśli wybieramy taką dietę, warto skorzystać z porady dietetyka.
Ta dieta opiera się przede wszystkim na zupach, koktajlach, owsiankach oraz napojach. Dietetyk dobierze nam składniki tak, aby były wartościowe, bogate w witaminy i minerały. Samemu będzie ciężko skomponować taką dietę, chyba że mamy jakąś wiedzę
i pojęcie o tym. Taki rodzaj diety zmusza organizm do sięgnięcia po zapasy, więc automatycznie zaczynamy chudnąć.

Kolejną dietą, która pomoże nam schudnąć, jest dieta białkowa Dukana.
Ta dieta niestety nie cieszy się dobrą opinią, natomiast prawdą jest, że przez pierwsze 10 dni jej trwania, chudniemy w oczach. Głównym mottem tej diety, jest wykluczenie węglowodanów z naszego menu. Czyli na około 10-14 dni zapominamy o chlebie, makaronach, warzywach, owocach, także wyrzucamy z diety słodycze oraz alkohol. Dieta zaleca spożywanie chudego mięsa, głównie ryb i mięso indycze. Można także jeść owoce morza, chudą wołowinę i cielęcinę. Trzeba wypijać 1,5 litra płynów dziennie, oprócz wody, dopuszczalna jest jeszcze gorzka herbata i kawa. Jeść można także chude, białe sery i jogurty naturalne.
Kolejną dietą jest tzw. dieta kapuściana. Podstawą tej diety, jest zupa kapuściana. Ugotujemy ją z główki kapusty, 6 cebul, z 1 czerwonej papryki oraz 2 zielonych, 6 pomidorów oraz selera naciowego. Do tego dobieramy przyprawy. Warzywa rozdrabniamy, zalewamy całe wodą
i gotujemy. Tak sporządzona zupa, jest podstawą tej diety. Oprócz tego można jeszcze spożywać surowe warzywa, jeden owoc dziennie, poza bananem oraz lekkie danie z ryżem i warzywami ugotowanymi na parze. Natomiast w piątym i szóstym dniu tej diety dozwolone jest chude mięso drobiowe i wołowe. Dzięki takiej diecie też zrzucimy zbędne kilogramy.

Dieta kopenhaska
Ta dieta opiera się na chudym mięsie oraz niewielkiej ilości warzyw i jednym owocu dziennie. Niedozwolone są natomiast makarony, słodycze, ziemniaki i chleb. Przy tej diecie ogromne znaczenie mają godziny posiłków. Śniadanie musimy zacząć o godzinie 8, obiad o 14, natomiast kolacja musi być zjedzona najpóźniej do 18 godziny. Trzeba pić bardzo dużo wody, gorzkiej herbaty i kawy. Musimy zapomnieć o podjadaniu między posiłkami.
Wyżej wymienione diety nie nadają się do długiego stosowania. Maksymalnie do dwóch tygodni, czyli w przypadku, kiedy chcemy bardzo szybko zgubić zbędne kilogramy. Natomiast jeśli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia i stosować dietę, która będzie dla nas odpowiednia, zdrowa i na stałe zagości ona w naszym codziennym menu, to musimy dobrać ją u specjalisty, tak aby przede wszystkim nam nie zaszkodziła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here