Warto wiedzieć, co wpływa na spowolnienie metabolizmu
fot. Pexels.com

Jest wiele powodów, przez które nasz metabolizm może zwolnić. Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, jednak zawsze warto wiedzieć, co ma duży wpływ na naszą przemianę materii. W ten sposób spowolnienia metabolizmu uda się uniknąć, a my nie będziemy zmagać się z nadwagą i innymi problemami zdrowotnymi.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/co-spowalnia-metabolizm/

Zbyt mało wody w diecie = spowolnienie metabolizmu

Woda jest nam do życia niezbędnie potrzebna. Ma też olbrzymi wpływ na procesy metaboliczne. Zbyt mało wody w organizmie powoduje, że przemiana materii zwalnia. Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś się odchudzasz czy też nie, dbaj o odpowiednią podaż wody dla Twojego organizmu. Woda nie tylko wspomoże procesy metaboliczne, ale też nawilży skórę, wspomoże detoksykację organizmu, ureguluje temperaturę ciała, a także dostarczy niezbędne składniki odżywcze do każdej komórki.

Nieregularne posiłki przyczyną spowolnienia metabolizmu

Metabolizm spowalniają również nieregularnie spożywane posiłki. Dlatego warto jest dbać o to, aby śniadanie, obiad, kolację serwować sobie codziennie mniej więcej o tej samej porze. Życie nam tego nie ułatwia i czasami ze względu na pracę i różnego rodzaju obowiązki trudno nam przestrzegać tej zasady. Warto jednak wziąć ją sobie do serca, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu szczupłej sylwetki lub zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Stres i bezsenność wrogami przemiany materii

Gdy zależy nam na schudnięciu czy utrzymaniu szczupłej sylwetki, stres nie będzie naszym dobrym doradcą. Nie dość, że znacznie spowolni procesy metaboliczne to jeszcze wpłynie na nasze zachowania związane z jedzeniem. Albo będziemy „zajadać” stres, łykając w biegu, co tylko popadnie, albo zaciśnięte z nerwów gardło nie pozwoli nam niczego przegryźć. Tylko od nas więc zależy, jak reagować będziemy na stresujące sytuacje i czy pozwolimy im zdominować nasze życie, w tym także odżywianie.

Podobnie brak dobrego, regeneracyjnego snu na pewno nie pomoże nam w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Sen jest niezbędny do tego, aby procesy metaboliczne przebiegały prawidłowo. Jednak musi to być sen regularny, nieprzerywany, najlepiej głęboki. Jeśli cierpicie na bezsenność lub zarywacie noce, warto wziąć to pod uwagę planując odchudzanie.

Zobacz też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/5-sposobow-na-szybsze-spalanie-tkanki-tluszczowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here