kocyk i pieluszka dla niemowlaka, jaka?

Kocyki i pieluszki dla niemowląt są bardzo ważnymi elementami wyprawki dla dziecka. Kocyk od pierwszych dni życia malucha, zapewnia mu ciepło, komfort i poczucie bezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważne jest żeby wybrać produkt, który spełni wszystkie potrzeby niemowlaka i będzie towarzyszył przez długi okres czasu.

Pieluchy są podstawowym asortyment niemowlaka, przewijanie to jedna z najczęstszych czynności, która jest wykonywana przez rodziców. Zadaniem pieluch jest ochrona ubranka dziecka przez zabrudzeniem oraz zadbanie o właściwą higienę niemowlaka, dlatego wybór pieluch powinien być przemyślany.

Rodzaje kocyków dla niemowląt

Kocyk bawełniany, idealnie sprawdzają się w sezonie letnim. Bawełna świetnie przepuszcza powietrze i jest lekka. Kolejną zaletą takiego kocyka jest fakt, że bawełna nie uczula. Jest to bardzo częsty wybór w przypadku noworodków i niemowlaków.

Kocyki i pieluszki niemowlęce

Kocyk Minky, jest miękki i uwielbiany przez dzieci. Spełnia dwie funkcję, jest kocykiem i przytulanką jednocześnie. Taki kocyk znakomicie sprawdza się po kąpieli. Niemowlę leżące na takim miękkim podłożu odczuwa przyjemność, bezpieczeństwo i ciepło. Kocyk Minky również sprawdza się jako okrycie spacerowe, świetnie izoluję niemowlę przed chłodem i wiatrem.

Kocyk bambusowy, ostatnio stał się bardzo popularny. Bambus jest naturalnym materiałem, który świetnie jest tolerowany przez alergików. Dodatkowo jest przewiewny oraz posiada właściwości termoregulacyjne. W ciepłe dni chłodzi, w zimne grzeje.

Rodzaje pieluch dla niemowląt

Pieluchy tetrowe, są najpopularniejsze. Wybierane chętnie przez rodziców ze względu na cenę oraz skład. Pieluchy tetrowe, są bawełniane. Ich zaletą jest to, że świetnie przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra może oddychać. Dodatkowo nie podrażniają skóry i absorbują wilgoć.

Pieluchy bambusowe, są konkurencją dla pieluch tetrowych. Są antybakteryjne, delikatne, ekologiczne, dobrze absorbują wilgoć oraz wytrzymałe. Dodatkowo są uniwersalne, mogą zastąpić ręcznik, otulacz, czy przytulankę. Jedyny minus to wyższa cena.

Przeczytaj też: http://www.leczsiezdrowo.pl/jakie-wybrac-kaftaniki-i-koszulki-niemowlece/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here