Jak poprawić swoją znajomość angielskiego?

Uczyłeś się go w szkole latami. W kółko powtarzane zasady gramatyczne, nudne ćwiczenia z lukami do uzupełnienia, czytanki… Kto z nas tego nie pamięta? Nauka angielskiego, którą skończyliśmy na etapie „tak, ktoś mi kiedyś o tym mówił, ale nie wiem, jak tego użyć”. Temat trudny, bo nagle okazało się, że w dorosłym życiu cały świat zaczął wymagać, żebyśmy tym językiem obcym posługiwali się biegle – pisali maile w pracy, rozumieli śmieszne obrazki w internecie, oglądali seriale bez napisów. Co zrobić, żeby sprostać wymaganiom dzisiejszego świata i poprawić swój angielski?

Skup się na tym, co cię interesuje

Mecz piłki nożnej? Czemu nie z angielskim komentatorem? Szukanie przepisu na obiad? Może na zagranicznych stronach znajdzie się coś ciekawszego? W każdej sytuacji szukaj możliwości użycia języka. Dzięki temu poszerzy się twoje słownictwo oraz będziesz się czuł pewniej ze swoimi umiejętnościami.

Odważ się nie rozumieć

Szkoła skutecznie wmówiła nam, że wszystko należy robić na szóstkę. Wytykanie błędów i karanie za nie spowodowało blokadę, którą większość z nas czuje, kiedy chce użyć innego języka. A gdyby tak pozwolić sobie na to, że nie wszystko rozumiemy i nie wszystko potrafimy powiedzieć tak, jak nam się wydaje, że trzeba? Znacznie więcej można nauczyć się próbując mówić, słuchać i czytać. Ekspozycja na język jest bardzo istotna i dopóki nie zaczniemy po prostu używać języka na wiele sposobów, dopóty trudno będzie nam poprawić swój poziom.

Dobre miejsce

Jakichkolwiek kroków nie podejmiesz, bardzo ważne jest znalezienie miejsca, w którym będziesz czuł wsparcie w rozwoju. Doskonalenie swoich umiejętności będzie łatwiejsze w grupie lub z lektorem – w Szkole Języków Obcych Lincoln możesz zapisać się zarówno na zajęcia grupowe, jak i prywatne. Masz dostęp do zajęć konwersacyjnych, przygotowujących do konkretnych egzaminów, prowadzonych online czy wakacyjnych. Wybór jest przeogromny i należy tylko do ciebie. Ważne, żebyś doszedł do swojego celu. Lincoln – szkoła językowa sprawi, że będzie to bezbolesne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here