fotele zabiegowe

Dobry fotel do zabiegów medycznych to absolutna podstawa. To na nim walczymy o swoje zdrowie, na nim też wykonywane są ważne zabiegi profilaktyczne. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby taki fotel był przede wszystkim wygodny i bezpieczny.

Czym powinny charakteryzować się fotele zabiegowe do placówek medycznych?

Każdy fotel zabiegowy do placówek medycznych powinien być przede wszystkim wygodny i odpowiednio wyprofilowany. Sam fotel zabiegowy jest najważniejszym wyposażeniem w gabinetach lekarskich, szpitalach czy laboratoriach. Fotele zabiegowe ze strony innow.pl mogą być wykorzystywane w różnych placówkach medycznych. W zależności od tego, do czego są one przeznaczone, mogą mieć różny kształt i wygląd.

Każdy fotel zabiegowy powinien być stabilny i mocny, często posiada także kółka, które mogą odpowiednio przenieść go w dowolne miejsce. Ważne jest także pokrycie fotela –  dobrze, żeby było wykonane bezszwowo, tak, aby łatwo można było utrzymać mebel w czystości. Bardzo ważna jest tutaj także regulacja – odchylone oparcie i regulowane poręcze. Fotel powinien być także wygodny i nie generować u pacjenta dyskomfortu.

Gdzie kupić fotele zabiegowe do placówek medycznych?

Fotele do zabiegów medycznych kupisz przede wszystkim w specjalnych placówkach, sklepach, które oferują przyrządy i meble medyczne. Często znajdują się one na przykład przy szpitalach czy też osobno, w większych miastach. Największy wybór foteli medycznych możemy znaleźć jednak w Internecie, w specjalistycznych sklepach oferujących wyposażenie szpitali czy gabinetów. Na stronach internetowych znajdziesz duży wybór różnego rodzaju foteli, wózków i łóżek do transportu osób chorych. Możesz tutaj także kupić potrzebne wyposażenie domu dla osoby, która jest niepełnosprawna, takie jak specjalne poręcze czy siodełka pod prysznic.

Rodzaje fotelów zabiegowych

Fotele zabiegowe są różne i dzielą się pod względem ich wykorzystania. Rozróżniamy fotele ginekologiczne, które służą do różnego rodzaju badań, łącznie z cytologią (muszą one mieć odpowiednie umocowanie na nogi i regulacje), fotele zabiegowe do pobierania krwi, które przede wszystkim powinny mieć wygodne poręcze i odchylany tył, czy fotele laryngologicznio-okulistyczne. Poza tym wyróżniamy także pooperacyjne fotele do dializ, fotele rehabilitacyjne i geriatryczne czy fotele transportowo-zabiegowe. Każdy z tych foteli powinien posiadać odpowiednie parametry i być przeznaczony zgodnie z wykorzystaniem. Do konkretnych typów foteli dołączone muszą być poszczególne elementy jak miska ginekologiczna i podparcie na uda w przypadku fotela ginekologicznego, czy uchwyt kroplówki w przypadku fotela do dializ.

Fotele zabiegowe to jedna z najważniejszych części gabinetów, które spełniają funkcję bezpieczeństwa podczas zabiegów. Zakup odpowiednich foteli zabiegowych to rzecz priorytetowa w każdej placówce medycznej i gabinetach lekarskich bądź szkolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here