Czy woda gazowana utrudnia odchudzanie?

Odchudzanie – pojęcie spotykane ostatnio na każdym kroku. A co to takiego? To proces, polegający na zmniejszeniu masy ciała w taki sposób, aby otrzymać masę prawidłową, która zapewni możliwie najbardziej optymalny stan zdrowia. Ważnymi elementami są tutaj: poprawa trawienia, zredukowanie tkanki tłuszczowej i budowa tkanki mięśniowej. U osoby, która odżywia się zdrowo oraz regularnie i uprawia sport, dużo niższe jest prawdopodobieństwo wystąpienia różnych, groźnych chorób m.in.: zatoru, otyłości, zmian zwyrodnieniowych stawów czy kręgosłupa, nadciśnienia tętniczego, zawału mięśnia sercowego czy cukrzycy typu drugiego. Odpowiednio zbilansowana oraz racjonalna dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną jest ważna dla zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego oraz urody. To stwierdzenie wydaje się banalnie proste i oczywiste, jednak w zderzeniu z codziennym światem może być trudne do zrealizowania. Bardzo wiele osób nie potrafi ustalić idealnego menu dla siebie, często też nie wie jakie produkty mogłyby mu pomóc w odchudzaniu. Niejednokrotnie coś, co jest dla nas oczywiste, ogólnodostępne i dodatkowo bardzo smaczne może być też bardzo pomocne w zgubieniu kilku bądź kilkunastu nadprogramowych kilogramów. Niektórzy pewnie się zdziwią, ale wiele herbat ma właśnie takie odchudzające działanie. Jakie więc herbaty na odchudzanie? Należą do nich herbata zielona, miętowa, oolong, rooibos i biała.
Zielona herbatka pita przed treningiem poprawia metabolizm i przyspiesza tempo spalania tłuszczu? Ależ oczywiście! Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami osoby, które mały w swoim menu co najmniej 4 szklanki herbaty i ćwiczyły po minimum 25 minut, schudły więcej od osób, które tej herbaty nie piły. Zielona herbata jest pełna antyoksydantów, ma właściwości oczyszczające i zapobiegające nowotworom. Dodaje również energii. Warto włączyć ją do swojej diety.
O przeciwbakteryjnych właściwościach naparu miętowego, potrafiącego złagodzić bóle brzucha czy też zniwelować dyskomfort powstały po obfitym posiłku, wiadomo nie od dziś. A odpowiednio pracujące jelita to dobrze działający układ pokarmowy, który zapewnia lepszą przemianę materii jak też poprawia kondycję organizmu ogółem. Wiadomo, że picie naparu miętowego jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Orzeźwiające listki zmniejszają chęć na słodycze i wysokokaloryczne potrawy oraz doskonale gaszą pragnienie. Mięta zielona zwiększa ilość wydzielanych soków żołądkowych, ma też wpływ na wytwarzanie żółci żołądkowej. Jest pomocna w poprawianiu pracy jelit. Aromatyzacja zielonymi listkami miętowymi również sprzyja zmniejszeniu uczucia głodu.
Delikatny kwiatowy aromat i pakiet katechin ma w sobie herbata oolong. Jej głównym zadaniem jest poprawa metabolizmu, dzięki czemu osoby, które ją piły po posiłku zauważyły, iż straciły nadprogramowe kilogramy. Warto również zauważyć, że oolong przyczynia się do spadku cholesterolu we krwi.
Aby zmniejszyć apetyt warto również wypróbować herbaty rooibos. Zawiera ona przeciwutleniacz, pomagający hamować wydzielanie hormonów stresowych, przez które jesteśmy bardziej głodni. Jej smak na pewno przypadnie do gustu nie jednemu smakoszowi herbat. A fakt, że picie herbatki rooibos pomoże mu szybciej schudnąć i unormować apetyt, będzie dodatkowym atutem.
W białej herbacie można znaleźć drogocenne przeciwutleniacze. Są one korzystne dla człowieka, głównie dlatego że opóźniają proces starzenia się, blokują budowanie się komórek tłuszczowych czy też chronią przed powstawaniem wolnych rodników (odpowiedzialnych za różne choroby). Picie tejże herbaty usprawnia metabolizm.
Dla osób będących na diecie herbaty mogą okazać się doskonałą pomocą w zgubieniu dodatkowych kilogramów. Jednakże samo ich picie, bez zbilansowanego menu i ćwiczeń fizycznych, może okazać się niewystarczające. Należy uzmysłowić sobie, że tylko połączenie tych współgrających ze sobą elementów przyniesie określone skutki. Zdrowe i urozmaicone oraz odpowiednio dobrane posiłki, ćwiczenia dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz pyszne herbaty na dodatek – to może być odpowiedni przepis na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here