Odżywka do paznokci – micro cell?

Prawidłowa pielęgnacja dłoni to niewątpliwie bardzo ważna kwestia. Wszystko przez to, że przy pierwszym poznaniu, czy rozmowie z drugą osobą można znacznie stracić w jej oczach, gdy dłonie nie będą w najlepszej formie. Poniżej przedstawiamy jeden ze sposobów pielęgnacji paznokci.

Odżywka do paznokci – dlaczego jest ważna

Stosowanie odżywki do paznokci jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze z jej pomocą można zmiękczyć nieestetycznie narastające i obsychające skórki. Po drugie skóra wokół paznokcia staje się bardzie miękka, nie nachodzi na płytkę i nie posiada tzw zadziorek. Po trzecie paznokcie nabierają blasku, jak i poprawia się stan płytki. Mowa tu przede wszystkim o jej wyrównaniu i nawilżeniu. Stosowanie odżywki do paznokci zapobiega również uszkodzeniom i przebarwieniom.

Odżywka do paznokci np. micro cell – jak stosować?

Podczas pielęgnacji paznokci nie wolno zapominać o jednej istotnej zasadzie. Mianowicie regularności w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych. Tylko odpowiednio często nakładany kosmetyk i to w zalecanych ilościach może realnie wpłynąć na stan paznokcia i jego okolic. Co więcej nie wolno się poddawać. Mowa tutaj o przerywaniu kuracji po kilku dniach. Należy pamiętać, że składniki zawarte w odżywce do paznokci potrzebują czasu, by naprawić to co zostało w płytce uszkodzone. Warto zaznaczyć, że zmiany zaczynają się tam gdzie nie sięga ludzkie oko. Dopiero po czasie efekty zaczynają być widoczne dla użytkownika. Jaki długo to trwa? Najczęściej zadowalające rezultaty pojawiają się po miesiącu stosowania produktu. Niestety nie można zagwarantować, że u każdego będzie tak samo, ponieważ każda płytka paznokcia i jej problemy są inne. Wpływ na czas regeneracji ma również skład stosowanej odżywki.

Odżywka do paznokci – skład produktu

Odpowiednia odżywka to taka, która będzie zawierała w swoim składzie kilka ważnych substancji. Skład warto sprawdzić przy kupowaniu np. na stronie https://beautyk.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-paznokci-micro-cell. Powinny się w nim znaleźć składniki odpowiadające aktualnym potrzebą paznokci. Na kruche i łamliwe stosować warto witaminę C, E, F oraz B7. Jeśli chce się paznokcie utwardzić to należy wybrać produkt z diamentowym pyłem i proteinami jedwabiu. Z kolei przy paznokciach, które łamią się przy wzroście sprawdzi się krzemionka, żelazo jak i ceramidy. Natomiast z odbudową płytki paznokcia poradzi sobie wapń i keratyna. Jak widać każdy problem potrzebuje innego rozwiązania. Właśnie dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie właściwego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here