urzadzenia kosmetologiczne

We współczesnym świecie łatwo odczuwać narastające niezadowolenie z własnego wyglądu – wszechobecne media społecznościowe mogą wspierać ten stan. Na pomoc przychodzą nam jednak oferowane przez rynek beauty nowoczesne rozwiązania pozwalające na naturalne wydobycie i utrwalenie ukrytego w nas piękna. Znaczącym segmentem rynku jest makijaż permanentny i związane z nim urządzenia kosmetologiczne. Noszenie makijażu wpływa pozytywnie na samopoczucie, jak potwierdza to wiele kobiet biorących udział w badaniach naukowych.

Przykładowo ponad 50% z  przebadanych kobiet w trakcie eksperymentu przeprowadzonego przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w pierwszej połowie 2019 roku. Jednak codziennie tuszowanie rzęs, podkreślanie brwi kredką czy też ust szminką jest pracochłonne i wymaga wprawy. Rozwiązaniem jest oferowany przez wiele gabinetów makijaż permanentny. Utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. Wpływ na trwałość mają czynniki, na które na co dzień nie zwracamy uwagi, bądź których nie jesteśmy świadome. Warto wiedzieć, że styl  życia, higiena i stan zdrowia mają kluczowe znaczenie dla jakości i czasu utrzymywania się makijażu permanentnego.

Co to jest makijaż permanentny?

Mikropigmentacja, czy też makijaż permanentny, to po prostu trwały rysunek na skórze. Koryguje niedoskonałości i uwydatnia nasze walory. Polega na wprowadzeniu pod naskórek barwnika przy użyciu specjalistycznej igły. Do najczęściej wykonywanych zabiegów zaliczamy makijaż permanentny: brwi, powiek i ust. Coraz częściej decydujemy się również na permanentne cienie do powiek, czy róż na policzkach. Nowym trendem jest pigmentacja medyczna – związana z korygowaniem niedoskonałości skóry piersi, głowy, ust (np. blizny) czy plam po bielactwie.

Urządzenie do makijażu permanentnego

Na co zwrócić uwagę szukając informacji o urządzeniu do makijażu permanentnego? Na przykład na jego sterowanie – to z użyciem mikroprocesora PIC zapewnia pracę igły ze stałą częstotliwością, dostarczając jednocześnie skórze tą samą ilość pigmentu. Pamiętajmy, że dobry zabieg powinien być bezkrwawy i nisko inwazyjny. Urządzenie kosmetologiczne może być wyposażone w jedną lub dwie głowice. Zwróćmy uwagę na jakość ich komponentów – materiałów, z których wykonano maszynę. Warto zwrócić uwagę chociażby na antybakteryjne wykończenie.

Kluczowa jest precyzyjność, zwłaszcza gdy chodzi o rozprowadzenie pigmentu na skórze – pomoże w tym funkcja  minimalizacji wibracji głowicy. Nowoczesne urządzenia charakteryzuje też regulowana elektronicznie częstotliwością nakłuć – w zakresie 60-150 na sekundę. Duża moc prac igły oraz wysoka częstotliwości nakłuć minimalizują urazy skóry i krwawienia, uzyskując równą i nieposzarpaną linię nakłuć. Zwróćmy uwagę na obecność certyfikatów UE – podnoszą bezpieczeństwo użytkowania. Menu powinno być w rozumianym przez nas języku – ojczystym lub tym wyuczonym przez nas na poziomie podstawowym.

Urządzenia kosmetologiczne

Wiedząc dokładnie jakie są nasze potrzeby zwiększamy szansę, że dokonamy dobrego wyboru. Współczesny rynek może swoją obfitością przyprawiać nas o zawrót głowy – jednak mając jasno określony cel, łatwiej się w nim odnajdziemy. Starajmy się podejść do sprawy analitycznie: jakim dysponujemy budżetem? Jakie są podstawowe funkcje, na których nam zależy? Dzięki temu nabierzemy wprawy i łatwiej rozpoznamy atrakcyjne dla nas oferty na rynku.

Warto poświęć na to czas – dzięki temu zminimalizujemy ryzyko niezadowolenia z produktu i zapewnimy sobie wygodne wykonanie danej czynności przez dłuższy okres. Szybko okaże się, że bardziej korzystnie jest kupić jeden sprzęt raz na kilka lat i spędzić więcej jednorazowo więcej czasu na jego wyborze, niż co rok-dwa lata poświęcać czas na naprawianie usterek czy zakup nowego urządzenia. Lepiej jest kilka godzin zastanowić się nad zakupem, niż potem wiele lat go żałować.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here