Magiczna tabletka?

Odchudzanie to zazwyczaj temat numer jeden. Co jakiś czas słychać doniesienia o kolejnych gwiazdach, celebrytach, którzy schudli i osiągnęli wymarzoną sylwetkę. Wszystko za pomocą super, nowej diety, która jest innowacyjna i niezwykle skuteczna. Odchudzanie niby opiera się na prostych zasadach, jednakże to ich wprowadzenie jest niezwykle trudne. Stąd, co chwilę pojawia się jakiś szalony naukowiec ze swoją nową dietą, która ma być najskuteczniejsza. I my wierzymy w to, albo po prostu chcemy wierzyć. Każdy z nas chce być szczupły, osiągnąć sukces, pozbywając się nadmiaru tłuszczu. Niestety, zazwyczaj te wszystkie modne diety są skuteczne na chwilę lub albo zarazem szkodzą naszemu zdrowiu. Czemu jednym udaje się schudnąć, a tak wielu nie? Jest kilka aspektów, o których warto pamiętać, zanim zaczniemy proces redukcji ciała.
1. Dieta jest podstawą. Niestety wiele osób, które się odchudzają, zapominają albo po prostu nie chcą o tym pamiętać, że zdrowy i zbilansowany jadłospis zapewni nam piękną sylwetkę. Oczywiście, kiedy chcemy schudnąć musimy dostarczać odrobinę mniej energii naszemu organizmowi, jednakże nadal z pokarmu, który przede wszystkim będzie nas odżywiał. Będzie dobrym „paliwem” dla organizmu, by mógł sprawnie i prawidłowo funkcjonować. Zamiast zmiany złych nawyków żywieniowych, niektórzy zaczynają szukać innej drogi. Zazwyczaj drogi na skróty. A jak jest według tych osób najłatwiej schudnąć? No oczywiście dzięki tabletkom. Tylko, że nie ma magicznego środka, który za nas schudnie. Na rynku są dostępne różne suplementy diety, które mogą wspierać odchudzanie i stosowanie ich może przynieść wymierne korzyści, w zależności od naszego zaangażowania. Najpierw dieta, później możemy wspomagać się takimi specyfikami. A jaki suplement diety na odchudzanie stosować? Dostępnych jest bardzo dużo, nie znaczy to, że w takim razie trzeba teraz zacząć łykać wszystkie po kolei. Podstawowym zadaniem takich suplementów jest ograniczenie wchłaniania danych substancji z pożywienia, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej lub ograniczenie łaknienia. Suplementy na odchudzanie bazują zazwyczaj na takich środkach jak: kofeina, chrom, kapsaicyna, piperyna, l-karnityna. Pamiętaj tylko, że suplement nigdy nie może być zamiennikiem jakiegoś produktu, on tylko ewentualnie uzupełnia także pewne niedobory. Bez diety i aktywności fizycznej samo branie tabletek nie odniesie żadnego skutku.
2. Zbyt mała kaloryka. Dalej pokutuje myślenie, iż trzeba jeść, jak najmniej, by schudnąć. Okazuje się, że właśnie jedzenie zbyt małej ilości kalorii, może mieć odwrotne efekty. Ponadto diety typu 1000 kalorii są wyniszczające dla organizmu. Jest to zbyt mało, by utrzymać podstawowe funkcje życiowe. Po takiej diecie człowiek nie ma sił na nic, a nie na tym polega odchudzanie. Dodatkowo tak niska kaloryka wyniszcza nasz organizm, zaczynają się problemy ze zdrowiem. Trzeba wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, które będzie zawierało nasz wiek, wzrost, płeć, aktywność dzienną i treningową. Od otrzymanej liczby trzeba odjąć maksymalnie około 200-400 kalorii dziennie. Gwarantuje to nam zdrowe tempo chudnięcia, które wynosi 0,5-1 kg tygodniowo. Nawet jeśli zastosowana dieta typu 1000 kalorii przyniesie pożądany efekt i schudniemy, to możemy mieć pewność, iż nadprogramowe kilogramy powrócą.
3. Problemy zdrowotne, hormonalne. Okazuje się, że jeśli nasz organizm nie jest w pełni zdrowy, to nawet dobrej diecie, możemy nie chudnąć. Są pewne schorzenia, które skutecznie blokują efekt odchudzania. Dlatego ważne jest byśmy się regularnie badali i kontrolowali nasz stan zdrowia.
4. Aktywność fizyczna. Sport jest niezwykle ważny w całym procesie odchudzania, nie możemy o tym zapominać. Warto wybrać taką aktywność, która sprawi nam przyjemność, a możemy mieć pewność, że przyniesie to wymierne efekty.
Odchudzanie nie jest proste, nie ma co ukrywać. Jednakże jeśli będziemy pamiętać o kilku ważnych aspektach, możemy liczyć, że nam się uda. Proces redukcji masy ciała jest długotrwały, nie możemy i nie powinniśmy szukać drogi na skróty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrecz z glutenem!
Następny artykułOdchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here