5 zastosowań mezoterapii igłowej, które musisz znać!

0
1786

Ogromną popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Szczególnie te mało inwazyjne. Przynoszą one pożądane efekty, mimo że trwają stosunkowo krótko, są bezbolesne i bezpieczne. Wśród nich znajduje się mezoterapia igłowa. Co ciekawe, zabieg ten przynosi wiele, różnorodnych efektów. Dowiedz się w czym może pomóc Ci zastosowanie mezoterapii!

Mezoterapia igłowa, co to jest?

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę tak zwanych ”koktajli”. Są to substancje, które tworzone są z różnych składników. Ich wybór zależy od potrzeb pacjenta. I to właśnie dzięki temu mezoterapia igłowa zyskała tak szerokie zastosowanie.

Sekret mezoterapii tkwi jednak nie tylko we wstrzykiwanym płynie, ale i nakłuciach, które się w tym celu wykonuje. Pobudzają one skórę do wzmożonej regeneracji, czyli wytwarzania kolagenu i elastyny. Sam ten proces stymulowania skóry sprawia, że wygląda ona młodziej i promienniej.

Zabieg ten polecany jest zarówno osobom, które decydują się na niego profilaktycznie, jak i pacjentom z konkretnie występującym problemem. Przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej nie ma wiele, jednak warto jest je znać. Są to przede wszystkim choroby takie jak nowotwory,  ale również cukrzyca. Oprócz tego, z mezoterapii powinno zrezygnować się w czasie ciąży i karmienia piersią, oraz gdy borykamy się z opryszczką. Zobacz, w jakim celu może być zastosowana mezoterapia i jakie efekty faktycznie przynosi.

1. Odmładzanie

Zastosowaniem mezoterapii igłowej, które cieszy się największą popularnością, jest oczywiście usuwanie zmarszczek. Aby osiągnąć efekt odmłodzenia, stosowany jest przede wszystkim kwas hialuronowy. Zabieg wykonuje się tam, gdzie zmarszczki najbardziej doskwierają, czyli na twarzy. Oczywiście można zadziałać w okolicy szyi i dekoltu, które również odzwierciedlają swym wyglądem nasz wiek.

2. Usuwanie blizn

Mezoterapia może być przydatna również przy redukcji widoczności blizn. Zabieg ten pomoże zarówno przy bliznach nabytych w wyniku wypadku, jak i tych potrądzikowych. Tak naprawdę to kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego ”koktajlu” wstrzykiwanego pod skórę. W tym wypadku zastosowane będą substancje wspomagające jej regenerację.

3. Redukcja cellulitu

Mimo że wiele osób kojarzy mezoterapię igłową jedynie z obszarem twarzy, to może być ona stosowana na całe ciało. I to z powodzeniem! Dobranie odpowiedniego preparatu, w którym często znajdziemy, chociażby kofeinę, sprawi, że skóra będzie napięta i wygładzona. Ponadto możemy spodziewać się, że tkanka tłuszczowa ulegnie zmniejszeniu.

4. Przeciwdziałanie łysieniu

Jak widać, zastosowanie mezoterapii jest naprawdę szerokie. Problem wypadających włosów również może być w ten sposób rozwiązany. Co ciekawe, zabieg ten pomoże nie tylko przy niewielkim wypadaniu, ale i tym bardziej uciażliwym. Z powodzeniem może być on zastosowany przy problemach takich jak androgenowe wypadanie włosów, czy łysienie plackowate. W wyniku zastosowanego zabiegu włosy przestaną wypadać, co zaobserwować można już po pierwszej wizycie. Ponadto po kilku sesjach zauważymy wzrost nowych włosów, tzw. ”baby hair” oraz zdecydowaną poprawę ich kondycji.

5. Profilaktyka

Mezoterapię igłową stosuje się również w celach profilaktycznych. Mimo że wydaje się to oczywiste, to nadal wiele osób podejmuje działania skierowane przeciw starzeniu w już późnym wieku. Zdecydowanie jest to błąd. Profilaktyka zawsze będzie procentować w przyszłości. Warto jest o niej pamiętać i nie reagować tylko i wyłącznie w momencie wystąpienia problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here