Skuteczne tabletki na odchudzanie

0
640

Siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, stres i znaczące ograniczenie ruchu to tylko niektóre z przyczyn coraz powszechniejszy problem otyłości. Borykają się z nią zarówno kobiety, jaki i mężczyźni w każdym wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wagi tej choroby cywilizacyjnej lub nie potrafi sobie z nim skutecznie poradzić. Walka z nadwagą i otyłością nie należy do łatwych. Częstą przeszkodą jest wysokie łaknienie, czy też wolna redukcja tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń. Z tego powodu coraz więcej osób sięga po łatwo dostępne w aptekach tabletki odchudzające. Powszechna opinia jest jednak sceptycznie nastawiona do tego typu specyfików ze względu na brak powszechnej wiedzy na temat środków odchudzających. Dlatego warto zdawać sobie sprawę, jakie komponenty wchodzą w skład takich suplementów.

Co zawierają tabletki odchudzające?

Moda panująca na składniki pochodzenia naturalnego nie ominęła suplementów na odchudzanie. Większość substancji w nich zawartych jest pobierana z roślin lub występujących w przyrodzie organizmów. Jednak, by umiejętnie wybrać produkt dla siebie warto przyjrzeć się im bliżej. Najpowszechniejszym i najbardziej znanym czynnikiem jest błonnik pokarmowy, który występuje też powszechnie w produktach spożywczych. Jego działanie polega na pęcznieniu w przewodzie pokarmowym i zmniejsza uczucie sytości. Ogranicza to zatem podjadanie między posiłkami, czy nocne przekąski i pozwala kontrolować spożywane posiłki. Należy jednak pamiętać o regularnym uzupełnianiu wody w organizmie, najlepiej pić przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Ostatnią zdobyczą badaczów zajmujących się otyłością jest substancja izolowana z pancerzy skorupiaków – chitosan. Substancja ta ma działanie podobne do błonnika. W przewodzie pokarmowym skutecznie wiąże tłuszcz pokarmowy, kwasy żółciowe oraz zbędny cholesterol. Dzięki temu zapobiega wchłanianiu cząsteczek tłuszczu do komórek organizmu, co wpływa pozytywnie na redukcje tkanki tłuszczowej. Popularny pierwiastek chemiczny, czyli chrom, jest składnikiem wspomagającym dla typowych łasuchów, gdyż zmniejsza ochotę na słodycze. Udaje się to dzięki jego właściwościom stabilizującym gospodarkę węglowodanową i regulacji poziomu cukru we krwi. Warunkuje łatwiejszy przepływ glukozy z krwi do komórek, co skutkuje zmniejszeniem zapotrzebowania na cukier i w konsekwencji ułatwioną redukcją masy ciała.

Dodatkowo, tabletki zawierają także występujący naturalnie w tłuszczu mlecznym CLA, czyli kwas rumenowy. Blokuje on przenikanie tłuszczu do komórek blokując odpowiedzialny za to enzym. Zapobiega to wzrostowi komórek tłuszczowych, a tym samym tyciu. Jest to więc typowy składnik sprzyjający redukcji tkanki tłuszczowej, a także wspomagający wzrost tkanki mięśniowej. Picie kawy w czasie diety nie jest mitem, gdyż jednym z głównych składników tabletek na odchudzanie jest również kofeina. Działa ona pozytywnie na wzrost tempa metabolizmu dzięki zwiększeniu temperatury ciała. Sprzyja to spalaniu kalorii podczas ćwiczeń, a do tego jej pobudzające działanie motywuje do wysiłku.
Korzystając z szeroko dostępnych tabletek na odchudzanie warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i przyjmowaniu odpowiednich jonów, które mogą być ewentualnie wymywane z organizmu.

Źródło: Skuteczne tabletki na odchudzanie – https://dietetyk.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here