Sklep dla zdrowia

Nie tylko kontuzja, wypadek czy też konieczność opieki nad osoba z niepełnosprawnością sprawiają, że poszukujemy sklepu z artykułami medycznymi. Przypadków może być dużo, bo i różnorodność dostępnego sprzętu też jest bardzo szeroka. Warto jednakże pamiętać, że w takich wypadkach, kiedy potrzebujemy artykułów specjalistycznych, warto udać się pod konkretny adres.

  1. Rehabilitacja i wsparcie
  2. Bezpieczeństwo, higiena i trwałość
  3. Rehabilitacja pod lupą

Rehabilitacja i wsparcie

W każdym mieście znajduje się specjalistyczny sklep z artykułami medycznymi. W większych ośrodkach z pewnością będzie ich więcej, ale każdy z nich musi spełniać bardzo surowe normy. Tu często realizowane są również bardzo specjalistyczne zlecenia także te refundowane przez NFZ na specjalne zlecenie lekarza określonej specjalizacji. Podstawowe produktu to oczywiście opaski uciskowe, opatrunki i środki odkażające, a także artykuły sanitarne i higieniczne, które są niezbędne osobom z niepełno sprawnościami, starszym i przewlekle chorym. Specjalistyczne artykuły medyczne to także kule, wózki czy łóżka rehabilitacyjne. Przy doborze wielu tych elementów będziemy potrzebować również specjalistycznej pomocy, ponieważ są one precyzyjnie dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Bezpieczeństwo, higiena i trwałość

Bardzo często artykuły medyczne są intensywnie eksploatowane, choć zdarza się przecież, że potrzebujemy kul tylko na czas, gdy poruszamy się ze złamaną nogą i w okresie rekonwalescencji. Właśnie te aspekty powinny być bardzo mocno brane pod uwagę przy wyborze konkretnych elementów. Muszą być one wygodne i bezpieczne, a także precyzyjne dobrane. To szczególnie istotne, gdy w domu mieszkają osoby przewlekle chore, niesamodzielne, o utrudnionych możliwościach poruszania się. Wówczas całe wyposażenie wnętrz i dodatkowe akcesoria powinny wspomagać każdą aktywność. Do specjalistycznych artykułów oczywiście należeć będą wózki inwalidzkie i rodzaju podpórki oraz balkoniki czy uchwyty, które warto zamontować na przykład w łazience. Ułatwiają konieczne zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne nie tylko osobie zależnej, ale również opiekunowi.

Rehabilitacja pod lupą

Wypadki i choroby zdarzają się każdemu i może się okazać, że na stałe lub czasowo będziemy potrzebować jakiegoś sprzętu, który ułatwi nam życie i przyspieszy proces leczenia. Niezastąpione bywają więc profesjonalne łóżka rehabilitacyjne i sanitarne, poduszki przeciwodleżynowe, materace i inne akcesoria. Dostępne produkty ortopedyczne ułatwiają również wykonywanie efektywnych ćwiczeń, które przyspieszają powrót do zdrowia. W efekcie po urazach, operacjach czy w celu zwiększenia swojej sprawności możemy trenować także w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here