Jak schudnąć z pomocą wafli ryżowych

Piękna, szczupła i zdrowa sylwetka jest marzeniem nie jednego z nas. Ciągła pogoń za wzorcem idealnym powoduje, że wiele osób sięga po różne sposoby pozbycia się nadprogramowych kilogramów oraz wymodelowania sylwetki. Obecny rynek jest pełen wyspecjalizowanych diet, uwzględniających szczególne potrzeby klientów (np. niskokaloryczne, niskowęglowodanowe, wysokobiałkowe, z dodatkiem ziół, przypraw czy też herbatek, albo na bazie konkretnego składnika). Można znaleźć też pakiety ćwiczeń, porady specjalistów dotyczące sposobu wykonywania aktywności fizycznej, treningi grupowe czy też indywidualne. Wychwalane są również preparaty witaminowe, które pomogą stracić kilka kilogramów i tabletki typowo odchudzające. Różnorodność tych wszystkich dostępnych opcji jest czasami aż przytłaczająca, jednak warto spokojnie zastanowić się nad odpowiednim sposobem swojego odchudzania oraz wybrać coś, co może pomóc zbudować mięśnie i spalić zbędną masę tłuszczową. A pojawią się wymierne korzyści nie tylko te w postaci wymodelowanej sylwetki, ale także te najistotniejsze – zdrowotne. Dużo lepsze trawienie, szybszy metabolizm, nawodnienie organizmu oraz lepsze ukrwienie – brzmi ciekawie? Dlatego warto wypróbować miód w swojej diecie. Wiele osób będzie zdziwionych. Jak to miód a odchudzanie? Czy to w ogóle możliwie, przecież mała łyżeczka miodu może mieć około 20 kalorii? Sprawdźmy to.
Miód jest uważany za bardzo zdrowy produkt. Mówi się, że korzyści prozdrowotne są dużo wyższe, aniżeli kwestia wysokiego indeksu glikemicznego. Oczywiście pochłanianie litrowych słoiczków miodu jeden za drugim, nie będzie korzystne dla organizmu, ale odrobina już jak najbardziej. W miodzie jest dużo potasu i acetylocholiny, a to dobra informacja dla naszego układu krwionośnego. Stosowanie go jako substytutu cukru pomoże wyregulować apetyt i podkręcić metabolizm, a to z kolei może pozytywnie odbić się na naszym wyglądzie. Mniejsze łaknienie to bardzo dobry początek w kuracji odchudzającej. Potem będzie już łatwiej. Trzeba jednak pamiętać, że podgrzewanie miodu powyżej 40 stopni niestety powoduje utratę jego cennych właściwości.
Wiele osób ceni sobie korzenne połączenie miodu z cynamonem. Zwolennicy tej metody zachwalają jej zbawienne oddziaływanie na ludzki układ trawienny, układ krążeniowy, mówią także o spalaniu tłuszczu. Niektóry z nich twierdzą, że taka mieszanka pomaga w walce z bezsennością oraz ma dobry wpływ na odmłodzenie skóry. Cynamon z miodem potrafi pozbywać się nadmiaru wody, regulować cukier we krwi, pozbywać się złogów tzw. złego cholesterolu z organizmu oraz także podkręcać metabolizm – a to z kolei przyczynia się do redukcji masy tłuszczowej oraz w efekcie spadku wagi. Miód, który uznawany jest za naturalny antybiotyk, ma wiele właściwości prozdrowotnych. Dobrze oddziałuje na stawy, gardło, serce czy migdałki. Warto go więc włączyć na stałe do swojej diety. Razem z cynamonem, pełnym żelaza, błonnika, wapnia i manganu, tworzy pyszny duet i do tego bardzo zdrowy. Wiele osób mówi, że taka mieszanka miodu z cynamonem pomoże nie tylko wyleczyć chore gardło czy wyjść z przeziębienia, ale pomoże stracić kilka nadprogramowych kilogramów. Dlatego warto spróbować. Jednakże należy podkreślić i mieć na uwadze, że przynieść oczekiwane efekty może tylko regularność.
Miód a odchudzanie – jakie zatem wnioski? Stosowanie diety z dodatkiem miodu może być niezwykle pomocne w uzyskaniu upragnionej wagi ciała, ale oczywiście nie zastąpi zbilansowanej, zdrowej diety, idącej w pakiecie z aktywnością fizyczną i aktywnym stylem życia. Zmiana złych nawyków żywieniowych, dobrze dobrane menu, wybór odpowiednio dostosowanych zestawów ćwiczeniowych (wszystko rzecz jasna pod okiem specjalistów) to podstawa, którą można rozszerzyć właśnie o odrobinkę miodu. Warto spróbować. Oczywiście należy obserwować stale swój organizm, kontrolować co się dzieje, gdy dostarczymy mu konkretne ilości danego składnika i na bieżąco reagować. Aby, nie okazało się, że nasza metoda przyniosła więcej szkody niż pożytku niestety.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgromna zmiana
Następny artykułWalka z nadwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here