Problemy z poziomem glukozy i insuliny

Właściwości ananasa od dawna stosuje się w medycynie naturalnej. Tenże owoc jest wykorzystywany m.in. w leczeniu chorób układu oddechowego, w celu poprawy trawienia lub dodatkowo w gojeniu się ran oraz złamań, i chociażby w celu wyeliminowania pasożytów przewodu pokarmowego. Od lat 70. ananas jest stosowany również przez lekarzy. Wszystko dzięki zawartości witamin, minerałów, kwasów owocowych oraz bromelainy (bromeliny) – grupy enzymów o wielu właściwościach medycznych.

Ananas na odchudzanie
Ananas własne właściwości odchudzające zawdzięcza przede wszystkim bromelainie, jaka intensyfikuje przemianę materii. Bromelina ma również właściwości dezynfekujące – poprawia mikrokrążenie oraz wspiera likwidowanie zapasu płynów z organizmu. Ananas jest również centrum pektyn – błonnika pokarmowego, jaki wzrasta oraz wypełnia żołądek, powodując poczucie sytości na dłuższy czas. Błonnik tenże także wspiera mechanizm detoksykacji organizmu.

Co istotne, takie właściwości ma jedynie świeży oraz dojrzały ananas (niedojrzałe niepotrzebnie zakwaszają organizm). Tenże z puszki, zanurzony w cukrowej zalewie, jest bombą kaloryczną, pozbawioną witamin oraz elementów mineralnych. Wykorzystanie ananasa w okresie diety odchudzającej zalecane jest osobom stosującym dietę, o niewielkiej aktywności ruchowej i prowadzących siedzący styl życia. Ananas będzie mieć pozytywne działanie u osób, jakie po zakończeniu kuracji odchudzającej chcą zapobiec efektu jo-jo.

Skład chemiczny ananasa a błyskawiczna dieta ananasowa
Dzięki bromelinie popularność zdobyła uderzeniowa dieta ananasowa. Zamknięta w owocach mikstura enzymów poprawia mechanizm trawienia – pogłębia przyswajalność białek oraz zmniejsza komórki tłuszczowe. Bromelina ma również właściwości oczyszczające oraz pomaga w eliminowaniu nadmiaru wody z organizmu.

Obecność ananasa w diecie odchudzającej dobra jest ze względu na zamknięty w nim błonnik, jaki poprawia perystaltykę jelit, przeciwdziała zaparciom, wspomaga mechanizm detoksykacji, ułatwia podtrzymać stabilny poziom cukru we krwi oraz ograniczyć szkodliwą frakcję cholesterolu. Co więcej, jedzenie produktów możnych w błonnik pomaga na długo zatrzymać poczucie sytości, dzięki czemu łatwiej uniknąć podjadania pomiędzy posiłkami.

Substancją, jaka w szczególny sposób oddziałuje na stratę wagi ciała, jest występująca w ananasach witamina C. Bierze ona udział w wielu mechanizmach połączonych ze spalaniem tłuszczu w organizmie, i również przeciwdziała jego gromadzeniu w formie tkanki tłuszczowej.

Cechą ananasa ważną w diecie odchudzającej jest fakt, iż owoc tenże jest niskokaloryczny – w 100 g zawiera jedynie 47 kcal.

Na czym polega trzydniowa dieta ananasowa?

Wsparta na potrawach z ananasa dieta ułatwia trawienie, oczyszcza oraz stymuluje organizm, i również pozwoli na błyskawiczną stratę paru kilogramów. Prawidłowo ułożona dieta ananasowa składa się z pięciu niewielkich posiłków dziennie, w jakich owoce spożywa się z małymi ilościami białka pochodzenia zwierzęcego. Można również łączyć je z różnymi owocami oraz warzywami. Podczas kuracji należy również pić minimum dwa litry wody dziennie. Można przy tym pić herbatki ziołowe, i również indywidualnie przygotowany wyciąg ze skóry ananasa, jaki również przejawia ogromne właściwości oczyszczające oraz odchudzające.

Warunkiem efektywności diety jest jedzenie tylko świeżych ananasów, gdyż w przebiegu obróbki cieplnej (jakiej poddawany jest popularny ananas z puszki) owoce te tracą własne najważniejsze elementy o działaniu odchudzającym – bromelinę oraz witaminę C. Co więcej, przetwory z ananasów zazwyczaj są słodzone.

Ananas a ciąża
Poszczególni wskazują, iż niedojrzały ananas oraz wyciąg z jego liści są niebezpieczne dla pań w ciąży oraz mogą przyspieszyć poród, i chociażby spowodować poronienie. Wszystko przez bromelainę, jaka podobno zbytnio pobudza szyjkę macicy. Jednakże nie ma na to żadnych dowodów naukowych. Podobnie jak na to, iż ciężarnym szkodzi również świeży ananas. Niemniej jednakże specjaliści podkreślają, iż kobiety spodziewające się dziecka nie powinny spożywać go codziennie oraz w niezwykle dużych ilościach – jak każdego produktu. Jadłospis przyszłej mamy winien być bowiem urozmaicony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here